Policjanci na Święcie Powiatu Radziejowskiego

2024-06-18 14:26:45, Q4

Od piątku (14.06.24r.) do niedzieli radziejowscy policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, ale brali także czynny udział w imprezach na terenie powiatu. Na festynach pokazywali policyjny sprzęt, promowali i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi w ramach kampanii "Zostań Kimś Wyjątkowym".

Bardzo aktywnie minął weekend policjantom radziejowskiego garnizonu. W piątek rozpoczęło się Święto Powiatu Radziejowskiego od mszy świętej w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie inspektor Maciej Estkowski oraz Sztandar jednostki.

Następnie mundurowi zabezpieczali przemarsz uczestników uroczystości ulicami Radziejowa na dziedziniec LO im. Władysława Łokietka.

Tu policjanci zorganizowali pokaz dla mieszkańców powiatu. Mundurowi opowiadali o kampanii „Zostań Kimś Wyjątkowym", promującej i zachęcającej do wstępowania w policyjne szeregi. Zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują podczas służby. Przy okazji była też mowa o bezpiecznym wypoczynku, szczególnie nad wodą oraz na drodze i wręczanie elementów odblaskowych.

W niedzielę radziejowscy policjanci zaczęli od zadbania o bezpieczeństwo uczestników biegu, którego meta była w Połajewie. Tu odbyły się festyn, który zabezpieczali mundurowi zarówno na wodzie z wykorzystaniem łodzi służbowej, jak i lądzie, gdzie promowali działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz