Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych byli na praktykach zawodowych w Atenach

2024-06-13 10:21:13, Q4

Był to już szósty zagraniczny wyjazd uczniów Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku w ramach wizyt studyjnych i programu Erasmus+.

W tym roku do Grecji wyjechała grupa 20 uczniów technikum z kierunków kształcenia w zawodzie mechatronika, informatyka i reklama. Młodzież mogła realizować zagraniczne praktyki zawodowe w wybranych zakładach pracy i centrach kształcenia zawodowego. Zajęcia odbywały się w języku angielskim.

Program Erasmus+ jest programem edukacyjnym, którego celem jest wspieranie uczniów i nauczycieli w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kwalifikacji. Poza uczniami kilkoro nauczycieli uczestniczyło w kursie języka angielskiego zawodowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty wydane w języku angielskim i polskim. Jednym z istotnych punktów programu było nabycie umiejętności łatwego przemieszczania się między systemami edukacji w różnych krajach Europy, praktyczne zapoznanie się z wymaganiami pracodawców w obszarze mobilności i elastyczności w zatrudnieniu, a także zwiększenie konkurencyjności i możliwości znalezienia pracy nie tylko na terenie kraju.

Pełna informacja na ten temat: https://zst.com.pl/

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz