'Muzeum w Liceum' – projekt zrealizowany w Zespole Szkół Technicznych

2024-05-21 09:38:40, Q4

Fundacja Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” przekazała Zespołowi Szkół Technicznych we Włocławku materiały edukacyjne w postaci reprodukcji dzieł sztuki.

Umowa zawarta pomiędzy Fundacją a ZST umożliwiła pozyskanie reprodukcji obrazów znanych artystów i wyeksponowanie ich w przestrzeni szkoły, jako stałą wystawę artystyczną. Ekspozycja składa się z 10 wydruków pigmentowych o wymiarach 50 x 70 cm i została udostępniona zwiedzającym. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zapoznać się m.in. z reprodukcjami dzieł Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Władysława Podkowińskiego, Olgi Boznańskiej czy Józefa Chełmońskiego.

„Muzeum w Liceum” to projekt edukacyjny Fundacji Niezła Sztuka, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką i zainteresować jak największą ilość młodzieży tą dziedziną. Obcowanie z kulturą i sztuką jest ważne dla rozwoju młodego człowieka. Pobudza jego wrażliwość i kreatywność, otwiera na świat. Cele realizowanego projektu, to: przybliżenie młodym ludziom ważnych dzieł polskiej sztuki oraz sylwetek ich twórców, oswojenie ich z tematem sztuki i zachęta do wizyt w muzeach oraz rozwijanie wrażliwości i kreatywności, a także pobudzanie do samodzielnego odkrywania polskiej sztuki.

Pełna informacja na ten temat: : https://zst.com.pl/

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz