Pralka odpowiednia dla rodziny - jak ją wybrać?

2024-06-13 13:04:10, Artykuł partnera

Zakup nowej pralki dla rodziny powinien uwzględniać specyficzne potrzeby związane z częstym praniem dużej ilości odzieży. Single i pary bez dzieci rzadziej korzystają z pralki, natomiast rodziny z maluchami używają jej praktycznie codziennie. Jeśli nie wiesz, jak wybrać pralkę dla rodziny, sprawdź, jakie funkcje powinna posiadać. Dzięki temu pranie stanie się łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze bez wysiłku.

Przed zakupem pralki dla rodziny warto dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. W przeciwnym razie wybrana pralka może nie spełnić oczekiwań swoich użytkowników i utrudnić pranie odzieży dla rodziców, dzieci i innych członków rodziny. Jeśli zastanawiasz się, jaka pralka najlepsza jest dla dużych rodzin, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jej wyborem.

Jaka wielkość pralki dla rodziny?

Pralki wolnostojące rekomendowane rodziną mają ładowność na poziomie 7-9 kg. Bęben pralki może dzięki temu pomieścić większą ilość ubrań, co ogranicza konieczność codziennego prania. W pojemnym bębnie o dużym udźwigu można bez przeszkód prać pościel, koce, a także inne tekstylia z pokoju dziecięcego. Dzięki temu w pokoju dzieci nie zalegają duże ilości kurzu, a roztocza nie mają odpowiednich warunków do rozwoju. Pojemny bęben mieści nawet pokrowiec materaca, dlatego rodzina nie musi korzystać z usług pralni, by go wyczyścić.

Wybierz pralkę, korzystając z dodatkowych porad na https://www.mediaexpert.pl/poradniki

Pralki ładowane od góry czy z przodu?

Sposób ładowania pralki zależy w głównej mierze od wielkości łazienki lub kuchni i możliwości ustawienia sprzętu. Pralkę ładowaną od góry poleca się głównie do małych łazienek, w których nie da się otwierać drzwi pralki od przodu. Ładowanie od góry umożliwia włożenie do bębna nawet dużych ubrań i pościeli, a następnie ich wygodne wyjmowanie po wypraniu. W przypadku pralki ładowanej od przodu wkładanie i wyjmowanie prania jest nieco wygodniejsze, jednak do ustawienia pralki potrzeba więcej miejsca.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki? Ważne funkcje

Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki w kolejnych krokach, pamiętaj, że ważną kwestią jest liczba i rodzaj dostępnych programów prania. Rodzice doceniają możliwość długiego prania z namaczaniem, które pozwala usunąć trudne plamy z błota, trawy, sok lub farb używanych w przedszkolu. Z kolei program prania parowego przydaje się do czyszczenia odzieży małych alergików i w przypadku, gdy dom zamieszkuje pies lub kot. Delikatne tkaniny można natomiast prać w trybie prania ręcznego - program imituje pranie ręczne i chroni cienkie, delikatne materiały przed uszkodzeniami.

Ważna jest też prędkość wirowania. Ustawienie jej na 600 obrotów na minutę umożliwia usunięcie nadmiaru wody z ubrań bez ich nadmiernego gniecenia i niszczenia. Z kolei wyrwanie o prędkości 1200 obrotów na minutę pozwala na dokładne usunięcie wody z tkanin o wysokiej chłonności, które po praniu są ciężkie i długo schną. Rodziny powinny ponadto zwrócić uwagę na zużycie wody i prądu na jedno pranie o standardowej długości. Nieekonomiczna pralka, która zużywa dużo wody i prądu, generuje wysokie rachunki i podnosi ogólne koszty utrzymania. Dobrym wyborem są urządzenia działające w trybie Eco, które sprawiają, że zużycie mediów jest niewielkie, nawet gdy pralka pracuje codziennie. Przydatną funkcją może być też opóźniony start, który umożliwia uruchomienie pralki o wybranej godzinie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz