Bieg na 6 łap we włocławskim schronisku

2024-06-11 10:13:22, Q4

To była zapewne wyczekiwana niedziela dla podopiecznych włocławskiego schroniska dla zwierząt. Jak co roku przyjaciele czworonogów pojawili się tutaj by wziąć udział w „Biegu na 6 łap”.

„Bieg na 6 łap” to cykliczna impreza organizowana przez włocławskie schronisko podczas której odwiedzający to miejsce mogą wybrać się na spacer z psem po wytyczonej wcześniej trasie. W tym roku liczyła ona 3 kilometry, a przemierzało ją kilkudziesięciu włocławian. Tych wcześniej zapisanych było 45 ale w ciągu dnia pojawiały się także osoby, które wcześniej nie zgłosiły swojego akcesu.

Impreza organizowana w schronisku to nie tylko okazja do spędzenia czasu w towarzystwie sympatycznych czworonogów. Dla wielu to okazja do poznania bliżej podopiecznych schroniska a czasem pierwszy krok do adopcji psiaka.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zwierzaki z włocławskiego schroniska można też zobaczyć w internecie i tam wstępnie zainteresować się przygarnięciem psa lub kota. Później pozostaje już tylko wizyta w schronisku.

Jeśli jakaś osoba wejdzie na naszą stronę, zobaczy jakiegoś psiaka i pies się spodoba, to oczywiście zapraszamy do naszego schroniska. Odwiedziny są od 12 do 17. Dana osoba bierze sobie tego wybranego pieska, lub pieski na spacer i jeżeli, mówiąc kolokwialnie, „zaiskrzy” – pies jedzie z tymi ludźmi do domu – tłumaczy Sylwia Warchoł z włocławskiego schroniska.

Oczywiście przed adopcją zainteresowani muszą także wypełnić kwestionariusz przedadopcyjny, który także znaleźć można na stronie internetowej schroniska, jednak cała procedura nie jest nadmiernie skomplikowana.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz