Dariusz Wieczorek odwiedził Włocławek

2024-05-17 14:43:05, Q4

W czwartek 16 maja z wizytą we Włocławku pojawił się Minister Nauki. Dariusz Wieczorek spotkał się między innymi z prezydentem Krzysztofem Kukuckim, przewodniczącym rady miasta Piotrem Kowalem i rektorem Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Robertem Musiałkiewiczem.

Konferencję prasową podsumowującą wizytę ministra zorganizowano na osiedlu przy ulicy Celulozowej. W tym miejscu minister Wieczorek przypomniał o wsparciu jakie rząd oferuje uczelniom w budowie i remoncie akademików.

Namawiamy wszystkie uczelnie i rektorów, aby zwrócili uwagę na kwestie związane z miejscami dla studentów, z miejscami w akademikach, bo jeżeli tego nie będzie, to i studentów nie będzie, a prawda jest taka, że bardzo nam zależy na tym by wyrównywać szanse. Nie wszystkich stać na wynajmowanie w trakcie studiów mieszkania na wolnym rynku i płacenie po kilka tysięcy złotych miesięcznie za wynajmowanie takiego mieszkania – mówił minister.

Zapowiedział także reformę szkolnictwa wyższego, która ma przynieść poprawę jakości kształcenia. Jak podkreślił ministerstwo zamierza postawić na jakość, nie na ilość uczelni w Polsce. Jak dodał w minionych latach w kraju pojawiło się mnóstwo uczelni, których dyplomy są niewiele warte a cierpią z tego powodu ich absolwenci.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz