Debata radziejowskich policjantów z seniorami.

2024-05-15 11:29:47, Q4

Debata „Bezpieczeństwo seniorów na drodze" została zorganizowana w Klubie „Senior +" w Stróżewie w powiecie radziejowskim. Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany informacji, ale także do zgłaszania konkretnych problemów oraz propozycji rozwiązań.

Mundurowi spotkali się z seniorami zrzeszonymi w miejscowym klubie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie nadkomisarz Tomasz Sobolewski, Wójt gminy Bytoń Pan Artur Ruciński, Wicewójt gminy Bytoń Pan Paweł Betkier oraz aspirant Zofia Wrzeszcz z wydziału prewencji KWP w Bydgoszczy.

Debatę rozpoczął Naczelnik wydziału prewencji KPP Radziejów podkomisarz Emil Czynszak, który przywitał uczestników oraz omówił statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu i gminy Bytoń.

W dalszej części przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji, Kierownik Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim podkomisarz Adrian Piasecki, miejscowa dzielnicowa starsza aspirant Ewa Rynkowska oraz młodsza aspirant Magdalena Cywińska-Grobelska przybliżyli najważniejsze przepisy, regulujące zasady dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz omówili najczęstsze przewinienia jakie popełniają. Podkreślono dużą rolę elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. Mundurowi opowiedzieli o akcji „Świeć Przykładem" i „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo", które aktualnie są realizowane. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i ulotki z wizerunkami miejscowych dzielnicowych.

W trakcie dyskusji wspomniano także o innych zagrożeniach, na jakie narażeni są seniorzy. Była więc mowa o oszustwach na wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci oraz uczestnicy spotkania wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z zagrożeniami.

Mundurowi opowiedzieli o aplikacjach „Moja Komenda" i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Mówili o ich funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania. Na zakończenie opowiedzieli o kampanii społecznej #ZnamTeNumery.

Debatę podsumował podkomisarz Emil Czynszak, który podziękował uczestnikom za udział w spotkaniu oraz za sugestie i głosy dotyczące zagrożeń, jakie występują na terenie gminy i powiatu radziejowskiego.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz