Mistrzostwa Oldboyów woj. kujawsko-pomorskiego w szachach

2024-04-24 14:38:15, Q4

14 kwietnia na zlecenie Zarządu KPZSzach., Mistrzostwa Województwa Oldbojów 2024 zorganizował „Włocławski Klub Szachowy-1938” przy pomocy Centrum kultury Browar „B” STARA REMIZA i Firmy RENEX z Włocławka.

W turnieju rozgrywanym tempem 12 min. + 5 sek. za ruch dla zawodnika, wystartowało 24 oldbojów z Bydgoszczy, Torunia, Kowala, Nowego, Inowrocławia i Wielgiego oraz Włocławka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, a sędzią głównym był Paweł Grochowalski kl. I, który poprowadził zawody jako wolontariusz. W kategorii Oldbojów powyżej 65 lat zwyciężyli: mistrz międzynarodowy Andrzej Maciejewski z Bydgoszczy 7 pkt. z 9 rund przed Andrzejem Witkowskim z Torunia 6 pkt. i Krzysztofem Woźniakiem z OPP Toruń 5 pkt. W kategorii Oldbojów powyżej 55 lat zwyciężyli: Marek Olszewski z Bydgoszczy 8 pkt. ( zwycięzca całych zawodów) przed Januszem jeziornym z Włocławka 7 pkt. i Maciejem Kaczyńskim też z Włocławka 5 pkt.

Zawody były wzorowo zorganizowane przez Włocławski Klub Szachowy-1938. Uczestnicy mieli do dyspozycji bufet kawowo-herbaciany z ciastkami. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary drewniane przedstawiające figury szachowe oraz medale. Sześciu pierwszych otrzymało także nagrody pieniężne. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książkami ufundowanymi przez Katarzynę i Konrada Cichockich lub upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury Browar „B” i Firmę RENEX z Włocławka.

Janusz Augustowski - sekretarz „WKSz-1938”

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz