Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Oldboyów 2023

2023-05-22 14:12:39, Q4

W dniu 21 maja 2023 w Centrum Kultury Browar B, STARA REMIZA odbyły się Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Oldboyów na 2023 rok.

Organizatorami imprezy byli: Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, „Włocławski Klub Szachowy-1938”, CKB”B: STARA REMIZA i FIRMA RENEX z Włocławka. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, a tempo gry wynosiło 12 min. i 5 sek. za ruch dla zawodnika. Na starcie stanęło 22 zawodników z Włocławka , Bydgoszczy, Torunia, Nakła i Kowala.

W kategorii Oldboyów powyżej 55 lat zwyciężyli: Kandydat na mistrza Krzysztof Lewandowski z Bydgoszczy mający 8 pkt, z 9, przed posiadaczem normy na mistrza Markiem Olszewskim z Bydgoszczy 6,5 pkt. i kandydatem na mistrza Mariuszem Jabłońskim z „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938” 6,5 pkt.

W kategorii powyżej 65 lat zwyciężyli: mistrz międzynarodowy Andrzej Maciejewski z NOK Nakło 8 pkt., przed Pawłem Pawłowskim z UKS OPP Toruń 5 pkt. i Krzysztofem Woźniakiem z UKS OPP Toruń 5 pkt.  Wyniki także na str. Mistrzostwa KPZSzach Oldbojów 2023 [TOURNAMENT'S INFORMATION] (chessarbiter.com) 

 

Zawody były wzorowo zorganizowane. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne i puchary oraz medale i upominki. Uczestnicy mogli korzystać w trakcie zawodów z bufetu herbaciano-kawowego.

Sędzią głównym zawodów był Paweł Grochowalski kl. I, a sędziami rundowymi byli: Marta Bychowska kl. III, Michał Bożenda kl.III i Marcn Matusiak kl.III. Sędziowie pracowali jako wolontariusze.

(Informacja prasowa Organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz