Minister Adam Bodnar poparł kandydaturę Marka Wojtkowskiego w wyborach prezydenckich

2024-04-15 18:14:35, Q4

Miniony weekend upłynął pod znakiem głosów poparcia dla Marka Wojtkowskiego od urzędujących ministrów. W sobotę kandydaturę obecnego włodarza miasta w wyborach prezydenckich poparł szef resortu sprawiedliwości.

Adam Bodnar odwiedził Włocławek w sobotę. Na briefingu dla prasy, oprócz ministra pojawił się wiceszef resortu, a jednocześnie parlamentarzysta z okręgu toruńsko-włocławskiego Arkadiusz Myrcha i włocławski poseł PO Krystian Łuczak. Wspólnie zaapelowali do wyborców o poparcie dla kandydata Platformy Obywatelskiej. Adam Bodnar wspomniał przy tym o decyzji Marka Wojtkowskiego o nieudostępnieniu spisu wyborców Poczcie Polskiej, podczas przygotowania do „wyborów kopertowych”:

Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi za postawę w tym czasie, kiedy organizowane były wybory kopertowe, bo faktycznie to były rzadkie momenty, kiedy prezydenci miast tak się zachowywali, kiedy uznawali, ze poszanowanie praw obywatelskich jest najważniejsze, kiedy nie godzili się na to, aby uczestniczyć w tej grze, która została stworzona przez ówcześnie rządzących(…). - mówił Adam Bodnar

Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz