Musical Hearts - uczennice LZK chcą propagować kulturę

2024-04-13 13:32:43, Q4

Jesteśmy grupą sześciu uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Połączyła nas pasja do muzyki i kultury - piszą o sobie autorki projektu "Musical Hearts". To przedsięwzięcie stworzone w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

Każda z nas od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a cztery dziewczyny grają na instrumentach: Julia na flecie poprzecznym, Amelia - gitarze, Weronika jest wokalistką, podobnie jak Łucja, która ponadto gra na pianinie i skrzypcach - przedstawiają się autorki projektu.

Stworzony w ramach tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii projekt "Musical Hearts" miał na celu zachęcenie mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i rozwój twórczości wśród młodzieży. Uzyskałyśmy patronat Prezydenta Włocławka.

Występowałyśmy wspólnie na samodzielnie zorganizowanych koncertach: w LZK, "Klubie Zazamcze" Browaru B, Domu Dziennego Pobytu w Urszulewie, Szkole Podstawowej w Szpetalu Górnym, Domu Pomocy Społecznej "Na skarpie", Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, przedszkolu "Mały Miś" w Szpetalu Górnym. Dzięki współpracy z Fundacją "Już jestem." pani Katarzyny Jaroszewskiej wystąpiłyśmy w Centrum Kultury "Wahadło" w Brześciu Kujawskim.

Koncertowi w CK "Browarze B"nadałyśmy nazwę "Muzyczne Serca Włocławka" i dochód przeznaczyłyśmy na Polską Fundację Muzyczną, która została naszym partnerem.
Na terenie czterech szkół we Włocławku prowadziłyśmy zajęcia muzyczne, podczas których dzieci i młodzież zapoznawały się z instrumentami i rozwiązywały quizy interaktywne. W LZK zorganizowałyśmy imprezę popularyzującą muzykę z lat 80. i 90. Prowadzimy social media, do których podajemy link:

https://linktr.ee/Musical_Hearts

Poprzez nasze osiągnięcia chcemy motywować młodych ludzi do rozwoju swoich pasji i podejmowania własnych inicjatyw społecznych.

(inf. nadesłana)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz