Nakręć kilometry z ZS 3

2024-04-12 14:03:08, Q4

Od 5 lat Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku, do którego uczęszczają uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych inicjuje akcję „Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla Autyzmu".

W tym roku stawiamy sobie nie lada wyzwanie - 100 000 km. Jeśli nam się uda wspólnie nakręcić tę magiczną liczbę Fundacja ANWIL przekaże nam środki finansowe w wysokości 50 000 zł na zakup kabiny wyciszającej dla uczniów nie tylko w spektrum autyzmu.

To innowacyjne rozwiązanie do placówek oświatowych dające możliwość wyciszenia się szczególnie uczniom z trudnościami w zakresie przetwarzania bodźców sensorycznych. Kabina przyczyni się do tworzenia bardziej efektywnego i spokojnego środowiska edukacyjnego. Stworzy bezpieczną przestrzeń, która zapewne zminimalizuje niepożądane bodźce zewnętrzne docierające z otoczenia, ale również uczucie niepokoju i lęku.

Co należy zrobić aby kręcić km wirtualnie?

Wystarczy w dniach 19, 20, 21 kwietnia 2024 r. wstać z kanapy, zainstalować aplikację i zabrać ze sobą najbliższych, przyjaciół, znajomych a nawet ukochanego pupila, wybrać jedną z dostępnych dyscyplin jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, rower stacjonarny, jazda na wózku, nornic walking czy canicross (bieganie z psem) i nakręcać kilometry. Aktywność można powtarzać wielokrotnie przez 3 dni, a następnie ją udokumentować przesyłając zrzut ekranu lub zdjęcie pod postem na profil społecznościowy Facebook Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku https://www.facebook.com/zs3.wloclawek

Nie tylko wirtualnie

W akcję "Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla Autyzmu" można włączyć się nie tylko wirtualnie. W tym roku 20 kwietnia 2024 r. w godz. 15.00-19.00 zaplanowaliśmy imprezę plenerową, w czasie której również będzie można kręcić kilometry w szczytnym celu.

Impreza odbędzie się 20 kwietnia w Parku na Słodowie. Od godz. 15 czeka tam szereg atrakcji, w tym zabawy muzyczno-ruchowe dla dzieci, bieg dla dzieci i dorosłych oraz koncert brazylijskiego zespołu The Threw.

Link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/1474168376868147/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

KRĘCENIE KILOMETRÓW NIC NIE KOSZTUJE, A UCZNIOWIE W SPEKTRUM AUTYZMU MOGĄ POZYSKAĆ KABINĘ WYCISZAJĄCĄ!!!

(Inf. prasowa ZS nr 3 we Włocławku)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz