Palma Festiwal coraz bliżej

2024-04-09 10:26:44, Q4


kiedy 2024-04-26 | 19:00 gdzie Browar B.

Palma Festiwal to wydarzenie muzyczne, które wyróżnia zestawienie osobowości muzycznych i różnorodność repertuarowa. Dyrektorem artystycznym jest Adam Palma – włocławski muzyk, znany i rozpoznawalny na całym świecie.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 19:00 Adam Palma zagra na żywo z Jose Torresem, znakomitym kubańskim artystą, wirtuozem instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat żyje i tworzy w naszym kraju, Janem Borysewiczem, wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem, wirtuozem gitary, liderem i założycielem zespołu Lady Pank i Leszek Kułakowski Trio, którego założyciel jest kompozytorem, pianistą jazzowym, teoretykiem muzyki i pedagogiem, nazywanym przez krytykę wizjonerem jazzu.

Organizatorem Palma Festiwal jest Centrum Kultury “Browar B.”.

Partner główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Sponsor: Renex
Bilety na koncert w cenie 100 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury „Browar B.” oraz na biletyna.pl

PALMA FESTIWAL WSPIERAJĄ: PREZYDENT WŁOCŁAWKA MAREK WOJTKOWSKI I Z-CA PREZYDENTA DOMICELA KOPACZEWSKA

W ramach Palma Festiwal odbędą się również warsztaty MASTERCLASS:
W piątek, 26 kwietnia o godz. 15:00 warsztaty poprowadzi Jan Borysewicz
W sobotę, 27 kwietnia o godz. 10:00 odbędą się warsztaty z Jose Torresem
W sobotę, 27 kwietnia o godz. 12:00 gospodarzem warsztatów będzie Adam Palma
Dyrektorem artystycznym Palma Festiwal jest Adam Palma

Jego nazwisko rozpoznawalne na całym świecie, jest profesorem belwederskim na uczelniach artystycznych, wykładającym w Polsce i Wielkiej Brytanii oraz prekursorem w dziedzinie nagrań na gitarze akustycznej.

Jego poprzednia płyta zawierała kompozycje Fryderyka Chopina w autorskim opracowaniu na gitarę akustyczną i była nowością w skali światowej – takiego projektu jeszcze nie było. Nowy album „Second Life” to pierwsza w historii światowej fonografii płyta w całości nagrana na gitarę akustyczną i orkiestrę smyczkową. W nagraniach Adamowi Palmie towarzyszy Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą maestry Agnieszki Duczmal. Ta płyta to osobiste spojrzenie na muzykę i życie z perspektywy człowieka, który „odzyskał” życie po wybudzeniu się z długiej śpiączki. Taki czas stworzył głębszą refleksję i dał artyście czas na przegląd swoich własnych korzeni muzycznych. Usłyszymy tu utwory, na których Adam się wychował, melodie ludowe, piosenkę harcerską, pieśń patriotyczną, znane tematy filmowe, nigdy dotąd nie wykonywane na gitarze kompozycje Chopina oraz kompozycje własne ukazujące „polską duszę” artysty.

Adam Palma ma za sobą występy z największymi gwiazdami rodzimej sceny muzycznej jak Ewa Bem czy Krzesimir Dębski i współpracę z takimi znakomitościami gitary jak Al Di Meola czy Tommy Emmanuel.

Organizatorem Palma Festiwal jest Centrum Kultury “Browar B.”.

Partner główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Sponsor: Renex

Partnerzy medialni: Jazz Forum, RMF Classic

(Inf. prasowa CKBB)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz