Podsumowanie świątecznego weekendu „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2024" na włocławskich drogach

2024-04-02 14:05:51, Q4

Przez cztery dni świątecznego weekendu włocławscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 25 kolizji. Zatrzymaliśmy 7 kierujących w stanie nietrzeźwości, w tym 4 rowerzystów.

W czasie świątecznego weekendu odnotowaliśmy 1 wypadek i 25 kolizji. Do wypadku doszło w poniedziałek (1.04.2024) w miejscowości Gołębin (gm. Lubraniec) na drodze powiatowej 2913C. Po godzinie 16:30 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego motocyklem. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 60-letni kierowca motocykla marki kawasaki jadąc drogą P-2913C w kierunku Lubrańca nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi zjechał na pobocze, gdzie uderzył w znak drogowy i słup oświetleniowy. Kierowca jednośladu odniósł poważniejsze obrażenia i w sprawie wypadku drogowego prowadzone jest postępowanie. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Niestety, pomimo wielokrotnych apeli, nie zabrakło kierujących pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów kontrole stanu trzeźwości ujawniły 3 kierujących pojazdami mechanicznymi i 4 rowerzystów, którzy prowadzili pojazdy na tzw. podwójnym gazie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni kierowca motoroweru, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło w sobotę (30.03.2024) po godzinie 10 na terenie gminy Lubień Kujawski.

Wszyscy, którzy prowadzili swoje pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości będą się tłumaczyć przed sądem, do którego policjanci prześlą materiały. Za tak negatywne zachowanie na drodze może im teraz grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Natomiast pijani rowerzyści ukarani zostali wysokimi mandatami karnymi.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz