Wandale nie unikną kary. Pomalowali farbą nagrobki i figurkę

2024-03-19 14:07:31, Q4

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego i Radziejowa zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o uszkodzenie kilkunastu nagrobków i przydrożnej figurki. Sprawa jest rozwojowa i mundurowi proszą wszystkie osoby, które ujawniły pomalowane sprayem nagrobki o kontakt z radziejowskimi funkcjonariuszami.

Pierwsza informacja wpłynęła do radziejowskich policjantów we wtorek (12.03.24r.). Nieznany wtedy sprawca uszkodził dziewięć nagrobków na cmentarzu w Piotrkowie Kujawskim, malując je farbą w sprayu. Następnie doszło zgłoszenie o uszkodzeniu przydrożnej figurki Matki Boskiej w Jurkowie. Tam sprawca pomalował farbą figurę oraz uszkodził ogrodzenie. Kolejna informacja wpłynęła z cmentarza w Połajewie, gdzie wandal uszkodził 11 nagrobków, malując je.

Wyjaśniający sprawę mundurowi z posterunku w Piotrkowie Kujawskim i radziejowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzanych w tej sprawie. 55-latka i 23-latek to mieszkańcy powiatu radziejowskiego. Nie potrafili wytłumaczyć swego zachowania. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, znieważenia miejsca spoczynku zmarłych i obrazy uczuć religijnych. Decyzją prokuratora zatrzymani zostali oddani pod policyjny dozór oraz mają zakaz zbliżania się do cmentarzy.

Czyny te zagrożone są karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawcy będą musieli pokryć koszty naprawy uszkodzonych nagrobków i figurki.

Sprawa jest rozwojowa i mundurowi proszą wszystkie osoby, które ujawniły w ostatnim czasie, pomalowane sprayem nagrobki o kontakt z radziejowskimi funkcjonariuszami pod numerem telefonu 477537200 lub osobiście.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz