Czy jest szansa na powstanie grzebowiska? Agnieszka Jura Walczak zgłasza projekt uchwały

2024-03-11 14:17:13, Q4

Temat grzebowiska we Włocławku powraca. Od wielu lat, mimo kolejnych pomysłów i projektów nie doczekał się realizacji. Radna Agnieszka Jura-Walczak proponuje uchwałę, która umożliwi stworzenie grzebowiska dla zwierząt we Włocławku.

Właściciele psów, kotów i innych zwierzaków po śmierci swojego pupila stoją przed sporym dylematem. Obowiązujące przepisy zakazują grzebana zwierząt nawet na swojej własnej działce, a jedynym wyjściem, w świetle prawa, jest utylizacja lub kremacja zwierzaka.

Od wielu lat jednak mieszkańcy miasta tworzą dzikie grzebowiska, na których spoczywają ich czworonożni przyjaciele. Pomimo ciągnących się latami dyskusji, legalne miejsce pochówku we Włocławku nie powstało.
Jedną ze zgłoszonych propozycji, było stworzenie grzebowiska w lesie na osiedlu Kazimierza Wielkiego, jednak i tu pojawił się problem – konieczność opracowania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Do tej koncepcji postanowiła wrócić kandydatka Trzeciej Drogi w zbliżających się wyborach do Rady Miasta:

Zwróciłam się do Pana Prezydenta z prośbą o przystąpienie do uchwalenia MPZP. Pan Prezydent był na tak, niestety pani wiceprezydent była na nie – wspomina Agnieszka Jura Walczak – Z racji tego, że kończy się kadencja a to był ważny punkt w moim programie wyborczym, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i opracowałam projekt „uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP dla działki 4/37 we Włocławku”. Mam nadzieję, że radni miasta pochylą się nad tą uchwałą i nie będzie już problemu – dodaje.

Radna zbiera obecnie podpisy pod projektem uchwały, która finalnie może doprowadzić do rozwiązania problemu, z którym borykają się właściciele zwierząt.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz