Nabór firm do programu specjalnego „Zawodowe rewolucje 50-latków”

2024-03-04 16:54:16, Q4

Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku zaprasza pracodawców do udziału w przedsięwzięciu, dotyczącym zatrudniania osób po 50 roku życia. Planujemy zorganizować tę inicjatywę w ramach tzw. programu specjalnego, który umożliwia zastosowanie wyjątkowych form wsparcia. Program ten chcemy zrealizować pod nazwą: „Zawodowe rewolucje 50-latków", zakładając, że wiek nie jest przeszkodą do podejmowania nowych wyzwań. W załączeniu prezentujemy ulotkę o tym programie. Zamierzeniem PUP jest objęcie tą inicjatywą grupy 10 osób, w wieku od 50 lat i przed 60 rokiem życia.

Oferta PUP dla pracodawcy obejmuje: refundację zatrudnienia uczestnika w kwocie 50% minimalnego wynagrodzenia przez okres 12 miesięcy, ponadto pracownik firmy-mentor, opiekujący się uczestnikiem, otrzymuje 500 zł netto przez okres 6 m-cy, za wdrażanie nowego pracownika do czynności zawodowych.

Zobowiązanie pracodawcy to zatrudnienie uczestnika przez 12 m-cy objętych refundacją oraz przez okres kolejnych 6 m-cy; co sprawi, że pracownik może liczyć na co najmniej 18 m-cy zatrudnienia. Pracodawca zyskuje doświadczoną, dyspozycyjną i wdrożoną (dzięki mentoringowi) osobę do pracy.

Pełna informacja na ten temat: https://wloclawek.praca.gov.pl/

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz