Włocławscy policjanci zapobiegli tragedii

2024-02-12 11:59:49, Q4

Policjanci z Włocławka uratowali mężczyznę, który przeszedł przez barierki mostu i zachodziła obawa, że może skoczyć do Wisły. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej rozmowie, a następnie szybkim i zdecydowanym działaniom, mundurowi zapobiegli tragedii. Ściągnęli 23-latka w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali go pod opiekę medyków.

Kilka dni temu, krótko przed północą, dyżurny włocławskiej policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że jeden z mieszkańców prawdopodobnie będzie chciał targnąć się na swoje życie.

Powiadomieni o sytuacji policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie udali się w rejon mostu stalowego nad Wisłą, gdzie miał zmierzać włocławianin. Tam zauważyli opisanego w zgłoszeniu mężczyznę. Przeszedł za barierkę i krzyczał, że nie chce, aby się do niego zbliżać.

Widząc jak niebezpieczna jest to sytuacja, starszy sierżant Krzysztof Osmałek zaczął spokojnie rozmawiać z mężczyzną. Zachowując pewną odległość, przekonywał go, aby wrócił na chodnik. Asystowała mu koleżanka z patrolu, która była w stałym kontakcie z dyżurnym oraz policjanci z drugiej załogi – gotowi, by podjąć natychmiastowe działania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Profesjonalne działanie mundurowych, w tym argumenty użyte podczas rozmowy, przyniosły zamierzony efekt. Włocławianin postanowił przejść z powrotem przed barierkę, nie miał jednak siły, aby dłużej się jej trzymać. Policjanci wiedzieli, że w tej sytuacji każda sekunda ma znaczenie. Starszy sierżant Krzysztof Osmałek i sierżant sztabowy Adrian Śmigielski z wydziału ruchu drogowego natychmiast podbiegli do mężczyzny, chwycili go i pomogli przejść w bezpieczne miejsce. 23-latek trafił następnie pod opiekę medyków.

Po raz kolejny włocławscy policjanci udowodnili, że hasło „pomagamy i chronimy" przyświeca im nieustannie. Wciąż są gotowi nieść pomoc i ratować ludzkie życie.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz