Trwa protest rolników. Dziś przejechali ulicami Włocławka

2024-02-09 15:18:56, Q4

Od wczesnego poranka 9 lutego trwa ogólnopolski protest rolników. Działania polegające na blokowaniu dróg maja potrwać do 10 marca. Rolnicy przejechali dziś także ulicami Włocławka.

Rolnicy z okolic miasta zebrali się dziś w dwóch lokalizacjach: w Brześciu Kujawskim i pod Kowalem. Stamtąd wyruszyli w stronę Włocławka wyraźnie spowalniając ruch na trasie przejazdu.

Protest dał się we znaki szczególnie jadącym DK 62, gdzie na wysokości ronda turbinowego przy Wiejskiej przez wiele godzin kierowcy musieli stać w tworzących się korkach. Protestujący z Kowala przejechali przez miasto DK 91, kierując się ulicą Toruńską w stronę Anwilu.

Na ciągnikach i pojazdach rolniczych protestujących pojawiły się hasła: „Zielony Ład = głód”, „Od myszy do cesarzy wszyscy żyją z gospodarzy” czy wreszcie „Głód poczujesz rolnika uszanujesz”.

Rolnicy z Polski podobnie jak protestujący w innych krajach Unii Europejskiej nie zgadzają się zapisy „Zielonego Ładu”. Ich zdaniem polityka Brukseli doprowadzi do wzrostu cen żywności na unijnych rynkach i zalanie Europy żywnością importowaną spoza granic UE. Protestujący w naszym kraju podnoszą też postulaty dotyczące wprowadzenia ograniczeń na produkty rolne sprowadzane z Ukrainy.

Jak wyglądał przejazd rolników przez ulice Włocławka zobaczycie w naszej fotorelacji.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz