II LO świętowało swój jubileusz

2024-02-09 10:15:34, Q4

7 lutego w Centrum Kultury „Browar B.” spotkali się absolwenci i uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika. Szkolna społeczność świętowała 65 rocznicę istnienia placówki.

W sali widowiskowej „Browaru B.” zaprezentowali się członkowie działającego w szkole teatru „Światło”.

Szkołę utworzono w 1959 roku. Jej obecną siedzibą jest budynek zlokalizowany przy ulicy Uroczej. W szkole nauka prowadzona jest przez 50 nauczycieli w 24 oddziałach. Uczniowie kształcą się w klasach o następujących profilach: matematyczno-geograficznym, polonistyczno-biologicznym, lingwistyczno-turystycznym, biologiczno-chemicznym oraz społeczno-prawnym.

Hasłem Szkoły jest Tradycja i Nowoczesność. Priorytetowym zadaniem Szkoły staje się zatem wykształcenie absolwentów, którzy posługują się biegle nowoczesnymi technologiami oraz językami obcymi, mają wiedzę oraz umiejętności, zwłaszcza miękkie, wyposażeni są w kompetencje kluczowe, rozumieją potrzebę ciągłego rozwoju, doskonalenia, uczenia się, co umożliwi im podjęcie dalszego kształcenia lub pracy na terenie kraju oraz poza jego granicami. II LO to szkoła nowoczesna, przyjazna, bezpieczna, otwarta na potrzeby uczniów/uczennic, w której panuje atmosfera życzliwości i szacunku. To szkoła z dobrze wykształconą i przygotowaną kadrą pedagogiczną, współpracującą z różnymi instytucjami – czytamy w opisie placówki.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz