Boisko przy Koperniku już otwarte

2021-06-29 12:45:16, Q4.pl

Boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, bieżnia, ławki i siłownia zewnętrzna. Tak prezentuje się nowe boisko przy włocławskim „Koperniku”. Z wybudowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego obiektu korzystać mogą też mieszkańcy Zazamcza.

Na to boisko II LO przy Uroczej czekało latami. Odkąd, na początku lat 90-tych, „Kopernik” przeniósł się do budynku zajmowanego przez Szkołę Podstawową nr 16, uczniowie korzystali z „odziedziczonej” infrastruktury sportowej. Jej stan z roku na rok stawał się coraz gorszy.

Szansa na zmianę pojawiła się dwa lata temu przy okazji głosowania nad projektami zgłoszonymi w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatecznie koncepcja budowy boiska przy II LO im. Mikołaja Kopernika uzyskała ponad 1800 głosów i znalazła się na liście projektów przeznaczonych do realizacji.

W ramach BO szacowano, że koszt inwestycji zamknie się w kwocie 1 miliona złotych, ostatecznie jednak miasto przeznaczyło na budowę kompleksu sportowego ponad 1,2 miliona. Obiekt został oficjalnie otwarty wczoraj:

Dzisiaj Zazamcze uzyskuje kolejny piękny obiekt sportowy. Mówię „kolejny”, bo przecież mamy też kompleks sportowy, przy Zespole Szkół Elektrycznych, który służy szkole i mieszkańcom. Chciałbym podkreślić, że są to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy głosowali i wybrali, ważne więc jest, żeby to mieszkańcy mieli dostęp do tego właśnie obiektu i żeby, po prostu, jak najlepiej z niego korzystali – zaznaczał prezydent Marek Wojtkowski.

Radości, z powstania nowego boiska nie ukrywała dyrektorka placówki Małgorzata Ćwikowska:

Zabiegaliśmy o to przez wiele lat aż w końcu się udało. Nie myślałam, że będzie to tak piękny kompleks sportowy – stwierdziła – Chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Zbieraliśmy podpisy, przede wszystkim wśród mieszkańców Zazamcza i im bardzo dziękuję, ale nie tylko. Wspierali nas również rodzice, wspierali nas mieszkańcy całego Włocławka, radni z Zazamcza. Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie zaanagażowała się w zbieranie głosów. W końcu się udało, z czego bardzo, bardzo się cieszę.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz