Lewica podsumowuje kadencję: Osiedle Kazimierza Wielkiego

2024-01-31 13:46:03, Q4

Osiedle Kazimierza Wielkiego było kolejnym przystankiem na trasie radnych Nowej Lewicy, którzy wraz z byłym zastępcą prezydenta miasta, a obecnie wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Krzysztofem Kukuckim, podsumowują mijającą kadencję.

Przedstawiciele lewicy spotkali się z dziennikarzami na osiedlu przy ulicy Celulozowej, które, jak podkreślają, stało się symbolem budownictwa komunalnego, nie tylko w mieście, ale także w całej Polsce. Przypomnijmy, że w pierwszym etapie inwestycji zbudowano 288 mieszkań. W tej chwili finiszują prace nad drugim etapem inwestycji.

Po drugiej stronie ulicy 144 mieszkania w drugim etapie, które za chwilę zostaną zasiedlone przez kolejne włocławskie rodziny – wskazuje Krzysztof Kukucki, który dodaje, że miasto dysponuje już dokumentacją techniczną, dla kolejnych podobnych inwestycji – Trochę mnie niepokoi, że na tych miejscach mają się pojawić nowe funkcje, ale myślę, że po wyborach będzie jasno przesądzone, jak to dalej ma wyglądać – dodaje.

Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowal podkreśla, że także inne tereny na osiedlu Kazimierza Wielkiego mają w najbliższym czasie zostać przeznaczone pod cele mieszkaniowe. Chodzi o działki na osiedlu Rybnica:

Na pewno w najbliższej kadencji będą miejscem szczególnego zainteresowania, żeby udostępniać mieszkańcom miasta grunty, aby mogli osiedlać się we Włocławku – mówi.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz