Już jutro startuje konkurs #FakeHunter Challenge: 'Energia i Klimat'. Szukaj fake newsów, wygrywaj nagrody!

2023-11-22 13:43:01, PAP Sponsorowane

Tematem kolejnej, już ósmej edycji #FakeHunter Challenge jest dezinformacja w dziedzinie energetyki i problemów klimatycznych Ziemi. Najlepsi łowcy fake newsów otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Konkurs #FakeHunter Challenge: „Energia i Klimat” odbędzie się w dniach 23–25 listopada 2023 r.

W ciągu trzech dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać znalezione w sieci fałszywe informacje dotyczące m. in. rynku paliw - ropy, gazu, węgla, w tym jego dostępności i emisyjności, rurociągów, transportu paliw, energetyki odnawialnej, jądrowej.

„Konkurs jest o wszystkim, co dotyczy energetyki, czyli bardzo ważnej części naszego życia. Wystarczy zgłosić domniemany fake news, czyli informację, która wydaje się nieprawdziwa. Nasi ludzie ją zweryfikują i ocenią” – powiedział red. Wiktor Świetlik, jeden z organizatorów VIII edycji #FakeHunter Challenge „Energia i Klimat”.

Poszukiwane będą dezinformacyjne „newsy” o odnawialnych źródłach energii, pompach ciepła i wszelkich podobnych urządzeniach, zastępujących tradycyjne instalacje energetyczne. Uczestnicy konkursu powinni zwrócić uwagę na aspekty i konsekwencje gospodarcze wszystkiego, co dzieje się w energetyce i sferze dotyczącej zmian klimatycznych.

Zakres tematyczny konkursu uwzględnia również treści związane z nowymi technologiami powiązanymi ze zmianami w energetyce, samochodami elektrycznymi, alternatywnymi paliwami.

„Pragniemy podejmować aktywną walkę z dezinformacją obejmującą sferę energetyczną, paliwową oraz wszelkie jej aspekty gospodarcze, społeczno-polityczne, dotyczące bezpieczeństwa państwa oraz obywateli” – powiedziała Dorota Jeziorowska, dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.

Nagrody dla najlepszych w dwóch konkurencjach #FakeHunter Challenge „Energia i Klimat”, które nazwano: „Polowanie na fake newsy” i „#FakeHunter Detektyw Foto-Wideo” o punktacji łącznej, to: za pierwsze miejsce - 8 tys. zł, za drugie - 6 tys. zł, za trzecie - 3 tys. zł. Zwycięzców konkursu poznamy 1 grudnia 2023 o godz. 13.00.

Partnerem konkursu jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

Źródło informacji: PAP MediaRoom / grafika: PAP MediaRoom - kadr z filmu

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz