Wakacyjne kierunki LOT-u bezpośrednio z Gdańska już od 18 czerwca

2021-05-20 12:24:30, PAP Sponsorowane

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT dostępne będą bezpośrednio z Trójmiasta. Bilety, w atrakcyjnych cenach, są już w sprzedaży na stronie lot.com.

Połączenia wakacyjne z Gdańska startują 18 czerwca. „Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwalają nam na wprowadzanie do rozkładów kolejnych połączeń wakacyjnych, także do nieobsługiwanych wcześniej kurortów. Połączenia te zapewnią naszym pasażerom bezpośrednie i wygodne podróże z terenu całej Polski. To potwierdza nasze długofalowe plany rozwoju LOT w segmencie turystycznym i zacieśniania współpracy z touroperatorami oraz lokalnymi partnerami” – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

W te wakacje z Gdańska LOT-em można będzie się dostać do trzech atrakcyjnych miejscowości. Pierwszą z nich jest albańska Tirana, która stanowi świetny punkt startowy do dalszych wypadów na terenie tego kraju. Malownicza Albania kryje nie tylko dziewicze plaże, ale i starożytne oraz średniowieczne zabytki. Drugą nową destynacją w letniej siatce polskiego przewoźnika jest bułgarskie miasto Burgas, położone nad Morzem Czarnym. To z kolei znakomite miejsce wypadowe do pobliskich kurortów, na przykład Słonecznego Brzegu czy Pomorie. Na miłośników zabytków czeka z kolei wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Nesebyr. Trzeci port to greckie Rodos, które od lat cieszy się uznaniem polskich turystów. Główną atrakcją jest oczywiście stolica wyspy, ze średniowieczną starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z portu w Rodos można udać się na wycieczkę morską, również do pobliskiej Turcji, np. do kurortu Marmaris. W górach wyspy leżą liczne, popularne wśród turystów klasztory, a na wybrzeżu urocze Lindos, łączące ze sobą cechy starożytnego i średniowiecznego miasta.

Wybraliśmy dla pasażerów LOT-u z Pomorza trzy kierunki: Albania, Bułgaria i Grecja. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje wspaniale zapiszą się w pamięci podróżnych, również ze względu na bezpieczny i komfortowy lot na pokładach naszych samolotów – dodaje Michał Fijoł.

Ostateczny kształt siatki połączeń uzależniony jest od aktualnej sytuacji epidemicznej. Wszystkie połączenia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Więcej informacji na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/loty-z-gdanska

Źródło informacji: PAP MediaRoom / grafika: Polskie Linie Lotnicze LOT

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz