Najlepsze młode talenty w Polsce wyłowione! Za nami finał konkursu WŁOwimy Talenty 2023.

2023-11-21 14:08:19, Q4

W czwartek, 16 listopada odbyła się Gala Finałowa drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu WŁOwimy Talenty. Na scenie Centrum Kultury Browar B. we Włocławku wystąpiło 9. finalistów wyłonionych w trzech kategoriach — taniec, muzyka oraz talent internautów. „To święto talentu i pasji” — tak o wydarzeniu powiedziała prowadząca galę Patricia Kazadi, artystka, osobowość telewizyjna.

W jury pojawiły się znane osoby ze świata showbiznesu, jak: Michał Kalcowski — przewodniczący jury, tancerz, choreograf,finalista IX edycji programu “You Can Dance - Po prostu tańcz!”; nita - młoda wokalistka, której singiel „Wars” bije rekordy popularności w sieci (ponad 2 000 000 mln odsłon); Nick Sinckler - pochodzący z USA wokalista, kompozytor, finalista XIX edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo.”

Każdy z finalistów dał z siebie 100%. Publiczność i widzowie przeżyli niesamowity, pełen emocji artystyczny wieczór.

W kategorii „Taniec”, serca jurorów skradła pochodząca z Bydgoszczy Aleksandra Szałowicz. Autorska choreografia, dedykowana niedawno utraconej bliskiej osobie, sprawiła, że widownia na trzy minuty zamilkła. Zaraz po jej występie Nick Sinckler powiedział „To jest występ na miarę finału!”.

Z kolei spośród muzyków na szczycie podium stanęła Beata Szewczyk. Dwudziestolatka, która swoją przyszłość wiąże z produkcją muzyczną, wykonała utwór Olivii Rodrigo „Can’t catch me now” — korzystając z techniki loopowania i grając na pianinie i gitarze, niejako wyprodukowała tę piosenkę w swojej wersji na żywo przed publicznością.

To również Beata Szewczyk została zdobywczynią nagrody specjalnej, więc to ją zobaczymy w 2024 roku na koncercie w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W tym roku pojawiła się także trzecia kategoria, czyli „Talent Internautów” — dzięki niej publiczność również mogła wcielić się w rolę jurorów i zagłosować na swojego faworyta bądź faworytkę. Zdobywając ponad 500 głosów, konkurencję pokonała Nikola Chmiel — młoda dziewczyna tańcząca już od 6. roku życia, której marzeniem jest pojawianie się na największych scenach. Czy dzięki temu wyróżnieniu jej marzenie wkrótce się spełni?

Nowością w tegorocznej edycji było Talent Competition, czyli półfinał konkursu, podczas którego uczestnicy w trzydniowych zmaganiach wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, zamieszkali w jednym domu, wzięli udział w zajęciach integracyjnych i motywacyjnych. Organizator konkursu Fundacja We are for U, która na co dzień wspiera utalentowane osoby zaprosiła najlepszych ekspertów. Warsztaty dla półfinalistów poprowadzili m.in. Elżbieta Zapendowska (niekwestionowany autorytet polskiej sceny muzycznej, specjalistka od emisji głosu, interpretacji polskiej piosenki, krytyczka muzyczna, a także osobowość telewizyjna), Robert Jarek (prezenter, konferansjer, aktor, showman. ma za sobą ponad 1500 wystąpień publicznych), Tomasz Nakielski (tancerz i ogólnopolskiej sławy choreograf. Posiada ogromny warsztat taneczny. Na jednej scenie występował m.in z: Julią Wieniawą, Beatą Kozidrak, Justyną Steczkowską).

Tegoroczna edycja wspiera również talenty z Ukrainy. W szczególności osoby, które “zatrzymały się” w Polsce w czasie wojny. Oprócz finalistów na specjalne zaproszenie organizatora Fundacji We are for U w czasie Gali Finałowej wystąpiły również siostry Aleksandra i Alicja Łukasiewicz. Dziewczyny mimo niepełnosprawności pokazały, że taniec nie ma żadnych barier.

To nie koniec działań związanych z WŁOwimy Talenty, praca przy tym projekcie trwa cały rok. Na finalistów czeka kilkumiesięczne wsparcie od organizatora konkursu - Fundacji We are for U, w postaci warsztatów i zajęć ze specjalistami, w dziedzinie ich pasji.

WŁOwimy Talenty to ogólnopolski konkurs, które wspiera młode talenty, zapewnia wsparcia mentorskie, dostęp do specjalistów i promocję twórczości. To inicjatywa stworzona przez młodych ludzi z pasją do pomagania i spełniania marzeń. Konkurs umożliwia uzdolnionym artystom i twórcom występ na dużych scenach. Dla przykładu zdobywczyni Grand Prix w pierwszej edycji Estera Kmiecik wystąpiła na Dniach Włocławka w 2023 r. między innymi jako support Sary James.

“Takie konkursy przeświadczają artystów o tym, że ich miejsce jest na scenie i to nie jest nic strasznego, a występ przed publicznością jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.“ - mówi Zuzanna Wiśniewska - zwyciężczyni 1. edycji konkursu WŁOwimy Talenty.

Wspieramy rozwój. Rozwijamy Talenty.

“Bardzo mnie bolało, że utalentowane osoby boją się co pomyślą znajomi, albo nie wiedzą skąd wziąć pieniądze. To wszystko skłoniło mnie tego, żeby powstała Fundacja We are for U - która jest właśnie dla utalentowanych osób. Pomagamy tym utalentowanym osobom odkryć swoje mocne strony i wznieść je na wyższy poziom. Łączymy ich z topowymi artystami, twórcami, choreografami. I przede wszystim promujemy je na większa skale. - tłumaczy Prezes Fundacji We are for U.

WŁOwimy Talenty to nasz autorski projekt o charakterze konkursu ogólnopolskiego, który tak jak nasza działalność polega na wsparciu utalentowanych osób. Daliśmy im szansę wystąpienia na scenie, bo często te osoby nie mają możliwości stania na profesjonalnej scenie. To, co nas wyróżnia od innych konkursów, to merytoryczność. Poza nagrodami rzeczowymi, jest właśnie wsparcie merytoryczne. Bierzemy ich pod nasze skrzydła i łączymy z najlepszymi.Kiedy widzimy że nasi beneficjenci, uczestnicy i uczestniczki dzięki możliwościom jakie daje WŁOwimy Talenty mogą się rozwijać, to nas cieszy ogromnie, napędza i daje motywacje do dalszego działania.” mówi CEO Fundacji Bartosz Durma.

Warto podkreślić, że Fundacja We are for U otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za realizację WŁOwimy Talenty w 2022 roku

OFICJALNE HASZTAGI:
#WLO2 #weareforu

Co warto oznaczyć?

Social media:
Instagram @weareforu_
Facebook @We are for U
Linkedin @Fundacja We are for U
Strona www
Strona www: wlowimytalenty.pl
Facebook: WŁOwimy Talenty
Instagram: wlowimytalenty
TikTok: wlowimytalenty
Linkedin: Fundacja We are for U

(Inf. prasowa Fundacji We are for U)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz