W Teatrze – świąteczna opowieść…

2023-11-14 14:24:29, Q4


kiedy 2023-12-01 | 18:00 gdzie Teatr Impresaryjny

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza całe rodziny na najnowsze przedstawienie Teatru Skene pt: Opowieść wigilijna, które jest jednocześnie 91 Premierą tego Teatru.

Opowieść… to historia człowieka, dla którego pieniądz stał się nadrzędną wartością w życiu. Główny bohater Opowieści… Ebenezer Scrooge przez swoją wiarę w moc pieniądza stał się samotnym człowiekiem. Nie miał znajomych, przyjaciół, nie utrzymywał kontaktów nawet z najbliższą rodziną. Dla pieniędzy poświęcił nawet swoją wielką miłość. Ebenezer zapomniał czym jest miłość, przyjaźń i współczucie dla innych. Życie Scrooge’a pozbawione było sensu i celu. Żył tylko dla pieniędzy i samego siebie. Święta Bożego Narodzenia były dla niego bzdurą oraz stratą czasu i pieniędzy.

I właśnie w noc wigilii Świąt Bożego Narodzenia pojawia się w jego domu duch Marleya, który był kiedyś jego wspólnikiem. Marley próbuje uświadomić Ebenezerowi jego bezsens życia. Ostrzega go, że jeśli się nie zmieni, jego dusza po śmierci nie zazna spokoju. Zapowiada przybycie trzech duchów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Duchy się pojawiają i pokazują Scrooge’owi jego niecne uczynki z przeszłości i teraźniejszości. Duch przyszłości prowadzi go na cmentarz, na jego własny grób. Na swoim grobie Scrooge zrozumiał, że jego przeszłe i teraźniejsze życie do niczego go nie doprowadzą i postanawia się zmienić… Czy mu to się uda?

Opowieść… to spektakl o chciwości i samotności, a jednocześnie pouczający, że dobro tkwi w każdym człowieku…

OPOWIESC WIGILIJNA -PRZEDSTAWIENIE PREMIEROWE

1 grudnia 2023 r. godz. 18.00

Przedstawienie w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne

3 grudnia 2023 r. godz. 11.00

Adaptacja i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz,
Muzyka: Marian Szczepański, Światło: Włodzimierz Stawisiński,
Projekty graficzne, scenografia i kostiumy: Dorota Główczyńska, Dariusz Piotrowski,
Współpraca realizacyjna: Piotr Gutowski, Marek Stasiński, Patryk Nowakowski,


Bilety do nabycia w Kasie Teatru w dni powszednie w godz. 8.30 – 16.00, tel. 54 231 47 66 oraz poprzez portal biletyna.pl

(Inf. prasowa Teatru Impresaryjnego we Włocławku)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz