Celulozowa, łącznik z ulicą Papieżka - prezydent o inwestycjach na osiedlu Kazimierza Wielkiego

2023-11-11 14:14:42, Q4

W piątek 10 listopada odbyła się kolejna tura spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami włocławskich osiedli. Tym razem prezydent miasta spotkał się z mieszkańcami osiedla Kazimierza Wielkiego. Wcześniej odbyła się konferencja prasowa dotycząca inwestycji, jakie zostały przeprowadzone w tym rejonie miasta.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie osiedla przy ulicy Celulozowej, sztandarowej inwestycji mieszkaniowej miasta.

Jak Państwo widzą cztery bloki zostały oddane, dwa kolejne bloki zostaną oddane prawdopodobnie do końca marca 2024 roku. Nabór cały czas trwa, pierwszego grudnia zostanie już opublikowana ostateczna lista najemców – przypomniał prezydent.

Gościem piątkowej konferencji był Krzysztof Kukucki:

Gdybyście się Państwo odwrócili, zobaczycie 43% wszystkich mieszkań komunalnych oddanych w ubiegłym roku w kraju – zwrócił uwagę senator.

Jak podkreślił, właśnie mieszkalnictwo, będzie jednym z największych wyzwań z jakimi mierzyć się będzie nowa koalicja rządowa w rozpoczynającej się kadencji, a włocławski przykład realizacji podobnych inwestycji należy wdrażać w całym kraju.

Jak mówił obecny senator, a do niedawna zastępca prezydenta odpowiedzialny za inwestycje, budowa bloków przy ulicy Celulozowej, to tylko jedna z realizacji, które zaplanowano, lub już wykonano na osiedlu. Zwrócił przy tym uwagę zwłaszcza na inwestycje drogowe, jakie miały miejsce na Kazimierza Wielkiego. W ostatnim czasie przebudowano ulicę Papieżka, w tej części osiedla planowane jest też wykonanie drogi łączącej ulicę Papieżka z al. Kazimierza Wielkiego. Ta droga ma prowadzić przez tereny inwestycyjne pozostające w zasobach miasta (obecnie inwestycja znajduje się na liście rezerwowej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg), a jej zapowiedzią są trwające już prace nad budową skrzyżowania z planowanym łącznikiem. Na liście podstawowej RPRD znajduje się obecnie inna inwestycja planowana na osiedlu – to połączenie ulicy Celulozowej z ulicą Barską.

W piątkowy wieczór Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami osiedla w SP nr 2 przy ulicy Żytniej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz