Izba Wytrzeźwień powróci? Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

2019-04-03 18:15:06, Maciej Kowalczyk

Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Południa. Choć nie tylko problemy tej dzielnicy przewijały się w wypowiedziach osób, które pojawiły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ulicy Gałczyńskiego. Najważniejszą chyba informacją, jaką podzielili się z mieszkańcami prezydent i jego zastępcy, jest ta, o powrocie na mapę Włocławka Izby Wytrzeźwień. Jak mówi Domicela Kopaczewska, "mamy o tym prawie stuprocentowe przekonanie".

W ubiegłym roku Rada Miasta podjęła decyzję o tym, by Włocławek przystąpił jako partner do projektu stworzenia nowej Izby Wytrzeźwień przez Caritas. Placówka miałaby powstać w budynku Caritasu położonym przy ulicy Płockiej. Sprawa jej stworzenia wielokrotnie powracała w kampanii wyborczej, kiedy niemal wszyscy kandydaci na urząd prezydenta, a także radni wszystkich opcji zgodnie przyznawali, ze musi powrócić do miasta. Powód jest oczywisty, osoby nietrzeźwe, przewożone dotąd na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Wienieckiej dezorganizują jego działanie a ich uciążliwe towarzystwo przeszkadza "zwykłym" pacjentom i personelowi lecznicy.

Wszystko wskazuje na to, że problem znajdzie swoje rozwiązanie:

Dzisiaj Caritas uzupełnił swój projekt i mamy (...)  prawie stuprocentowe przekonanie, że rozpocznie prszystosowywanie tego budynku do potrzeb osób będących pod wpływem alkoholu i nie tylko - mówiła zastępczyni prezydenta Domicela Kopaczewska.

Jak dodawała, "na stole" znajduje się jeszcze jeden projekt rozwiązania problemu. Alternatywa przygotowywana jest w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim i przewiduje stworzenie ośrodka na terenach zajmowanych przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Byłby to jdnak projekt wymagający większych nakładów finansowych ze strony miasta.

Temat ten pojawił się na spotkaniu przy Gałczyńskiego nie bez powodu. Mieszkańcy często podnosili problem osób nietrzeźwych na Południu i zbyt dużej ich zdaniem liczbie sklepów monopolowych. Sygnalizowali także konieczność remontu chodników, czy stworzenia wybiegu dla psów w tej dzielnicy. Pojawił się także temat konieczności remontu w Przedszkolu Publicznym nr 6 w ZSP 1. Zdaniem rodziców uczęszczających tam dzieci stan techniczny obiektu jest fatalny.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz