32. finał WOŚP. Ruszają przygotowania

2023-11-14 15:25:21, Q4

28 stycznia 2024 - tego dnia po raz 32. zagra największa orkiestra świata. Włocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął rekrutację wolontariuszy.

W tym roku włocławski finał WOŚP będzie podobny do ubiegłorocznego, choć z kilkoma zmianami, z których najważniejszą wydaje się zmiana na stanowisku szefa sztabu orkiestry w naszym mieście. Miejsce Damiana Olszewskiego zajmie bowiem Martyna Górkiewicz. Nie zmieni się siedziba włocławskiego sztabu. W dniu finału znajdzie się on w siedzibie Liceum Marii Konopnickiej, zaś wcześniej włocławski sztab gośćcić będzie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (która to instytucja dołączyła do grona organizatorów). Przy czym warto w tym miejscu wspomnieć, że przedmioty, które chcielibyśmy przekazać na licytacje orkiestry należy przekazać do "Starej Remizy".

W tym roku sztab zbierać będzie środki na sprzęt dla polskiej pulmonologii.

Cała zbiórka jest poświęcona chorobom płuc i profilaktyce chorób płuc. Myślę, że cel jak zawsze szczytny i jak najbardziej aktualny – podkreślił Marek Wojtkowski, który wraz z organizatorami włocławskiego finału spotkał się z mediami inaugurując działania sztabu.

Podczas 32. finału na ulice Włocławka wyjdzie 500 wolontariuszy. Zainteresowani udziałem w tegorocznej zbiórce mogą już zgłaszać się do sztabowców:

Wolontariuszem może zostać każdy – mówi Martyna Górkiewicz – Osoby niepełnoletnie za zgoda rodzica, osoby pełnoletnie rejestrują się same na stronie: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Chciałabym również zaprosić wszystkie szkoły, cafeterie, miejsca rozrywki do organizowania własnych wydarzeń dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo wydarzenie można tworzyć już dziś i zapraszać wszystkich do siebie – dodaje szefowa sztabu w naszym mieście.

To nie jedyna forma w jakiej można wesprzeć włocławski finał. Organizatorzy zapraszają do kontaktu wszystkich zainteresowanych przekazaniem przedmiotów i voucherów na licytacje prowadzone przez włocławski sztab. Aby to zrobić wystarczy zgłosić się do klubu „Stara Remiza”.

Organizatorzy zachęcają też wszystkich zainteresowanych wsparciem finansowym działań związanych z organizowaniem włocławskiego finału.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz