Borys Piotrowski z udanym debiutem w nowej kategorii

2023-11-09 09:11:04, Q4

Borys Piotrowski na zakończenie sezonu kartingowego zmierzył się z gronem starszych rywali z kolejnej kategorii wiekowej. Całe zawody zakończył na wysokim, piątym miejscu.

Dziesięcioletni włocławianin już przed ostatnią rundą cyklu Rotax Max Challenge Poland miał zapewniony tytuł w swojej kategorii, w związku z czym zespół zadecydował o starcie większym wózkiem w grupie starszych zawodników. Mimo, że był to jego debiut w nowym sprzęcie, od początku zawodów radził sobie bardzo dobrze. Co warte podkreślenia, rywalizacja odbywała się w zmiennych warunkach pogodowych, w związku z czym kierowcy walczyli zarówno na suchym, jak i na mokrym torze.

Już w trakcie tak zwanego oficjalnego treningu, pełniącego rolę kwalifikacji, Borys Piotrowski zajął szóste miejsce. W pierwszym wyścigu minął linię mety jako piąty. W kolejnych był szósty i siódmy. Całe zawody zakończył mocnym akcentem, bowiem w czwartym wyścigu uplasował się na znakomitej, trzeciej pozycji. Suma punktów ze wszystkich startów dała mu ostatecznie piątą lokatę w całej kategorii Mini-Max.
Zespół nie ukrywa, że taki wynik Borysa napawa sporym optymizmem przed dalszymi startami w kartingu, jednakże kierownictwo teamu podkreśla, że plany na sezon 2024 nie zostały jeszcze do końca sprecyzowane.
Udany start pod Zieloną Górą to na pewno dobry prognostyk pod kątem rywalizacji w kolejnej kategorii kartingowej, jednak aktualnie rozważamy różne warianty przyszłorocznych startów i decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte – mówi Ariel Piotrowski, ojciec i menedżer kierowcy.
Wśród opcji rozważanych przez team poza kartingiem są też starty w crosskartach, bowiem trwają przymiarki do stworzenia najmłodszej kategorii wiekowej w Pucharze Polski Autocross, w której Borys także mógłby rywalizować. Włocławian jest już po pierwszych testach tych wózków na torze w Słomczynie, które w jego przypadku również wypadły bardzo udanie.
Młody kierowca nadal ma kontynuować też starty w cyklach samochodowych za kierownicą rajdowego auta. Już w najbliższą sobotę, 11 listopada, weźmie udział w ostatnich tegorocznych zawodach cyklu Track Day Trophy. Odbędą się one na torze w toruńskim MotoParku w ramach motoryzacyjnego wydarzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, czyli Święta Mocy 2023.

(inf. prasowa zespołu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz