42,5 miliona euro dla Włocławka i okolicznych gmin

2023-10-27 13:10:45, Q4

Wczoraj w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu podpisano porozumienie dotyczące inwestowania środków programu regionalnego 2021-2027 przeznaczonych dla Włocławka i gmin powiatu włocławskiego. Do Włocławka i okolicznych gmin trafi 42,5 miliona euro.

Porozumienie podpisano pomiędzy samorządem województwa, reprezentowanym przez marszałka Piotra Całbeckiego i członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, a Stowarzyszeniem WŁOF Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka, reprezentowanym przez prezydenta Marka Wojtkowskiego i starostę włocławskiego Romana Gołębiewskiego.

Stowarzyszenie WŁOF tworzy miasto Włocławek, powiat włocławski oraz 13 gmin: Kowal (miejska), Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal (wiejska), Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec i gmina wiejska Włocławek.

Włocławski ZIT jest jednym z pięciu funkcjonujących w kujawsko-pomorskim. Podpisane wczoraj porozumienie gwarantuje przeznaczenie przez samorząd województwa 42,5 miliona euro na projekty usprawniające transport lokalny, projekty wspierające przedsiębiorczość, czy też te poprawiające efektywność energetyczną

Dla nas jest to bardzo ważne, ponieważ Gmina Miasto Włocławek jest liderem tego projektu i właściwie to my bierzemy na siebie ciężar zarządzania, a głównym powodem jest spięcie trzynastu gmin i powiatu włocławskiego z naszym miastem. Tutaj mieszczą się projekty w dziedzinie komunikacji, są także projekty społeczne. Krótko rzecz ujmując, są to rozwiązania, które ułatwią w dużej mierze komunikację z naszym miastem – tłumaczy prezydent Marek Wojtkowski.

Jak dotąd gwarantujące środki porozumienia z samorządem zawarły, oprócz WŁOF, ZIT Metropolii Bydgoszcz, ZIT Inowrocławia i Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Torunia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz