Prezydent spotkał się z mieszkańcami Michelina

2023-10-20 11:04:07, Q4

Nie odbyły się wiosną tego roku, jednak zgodnie z zapowiedziami powróciły. Spotkania prezydenta z mieszkańcami miasta w tej edycji odbywają się jednak w nieco zmienionej formule.

Wczoraj o godzinie 17:00 Marek Wojtkowski spotkał się z mieszkańcami Michelina, nim jednak pojawił się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, wcześniej, odwiedził inwestycje realizowane przez miasto w tej dzielnicy Włocławka, a następnie spotkał się z dziennikarzami.

Konferencja odbyła się na terenie budowy drogi alternatywnej łączącej Michelin z centrum miasta. Jak podkreślał prezydent, koncepcja budowy tego połączenia zrodziła się właśnie podczas spotkań z mieszkańcami Michelina:

Koncepcji było wiele. Myśleliśmy też o doprowadzeniu tej alternatywy do alei Królowej Jadwigi. Skończyło się, jak się skończyło, ale była to koncepcja, która pojawiła się na jednym ze spotkań z mieszkańcami, żeby przyjąć taki wariant – przypomniał prezydent.

Budowa drogi alternatywnej dla mieszkańców Michelina to tylko jedna z inwestycji drogowych, które trwają, lub już przeprowadzono w tej dzielnicy miasta. Ratusz planuje też dalsze inwestycje infrastrukturalne, jak na przykład przedłużenie ulicy Letniej, co stać się ma w przyszłym roku. Dokończona zostanie także przebudowa głównej arterii łączącej Michelin z innymi dzielnicami, czyli alei Jana Pawła II.

Celowo przesunęliśmy drugi etap, po to, żeby łatwiej było poruszać się mieszkańcom osiedla Michelin i komunikować się z resztą miasta – wyjaśnia Krzysztof Kukucki.

Zastępca prezydenta miasta wspomina też o innych inwestycjach, które niebawem ruszą w tej części Włocławka, jak na przykład przedłużenie ulicy Brzezinowej. Obecnie trwają procedury zmierzające do przejęcia jednej z nieruchomości, co konieczne jest by rozpocząć inwestycję.

Zmiany zajdą też w ciągu ulicy Mielęcińskiej, w tym miejscu powstanie kolektor deszczowy, który ma poprawić sytuacje nieruchomości zagrożonych podtopieniami w czasie gwałtownych opadów.

Co jeszcze planuje ratusz w odniesieniu do tej części miasta? Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz