Wspaniała ekspozycja, warsztaty, pokój zagadek. Taką ofertę dla wszystkich chętnych ma Skarbiec Fajansu

2023-10-02 10:59:40, Q4

Pod adresem: ul. Żabia 2 działa nowo otwarte Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu. W odrestaurowanym i zaadaptowanym do obecnej działalności budynku z 1911 roku, który dawniej był siedzibą Banku Gospodarstwa Krajowego (Banku Gdańskiego), można obejrzeć wspaniałą, przekrojową ekspozycję z dziejów włocławskiego fajansu. Placówka zapewnia też funkcję edukacyjną, w tym działalność sekcji całorocznych, warsztaty czasowe, zajęcia dla grup zorganizowanych; jest też pokój zagadek i sklepik z fajansowymi pamiątkami.

Ekspozycję można zwiedzać od wtorku do niedzieli. W poniedziałki Interaktywne Centrum Fajansu jest nieczynne dla zwiedzających. We wtorki, środy, czwartki i piątki ICF Skarbiec Fajansu czynny jest od godz. 10:00 do 18:00, ostatnie wejście o godz. 17:00. W soboty i niedziele placówka otwarta jest nieco krócej, od godz. 10:00 do 16:00, ostatnie wejście o godz. 15:00.

 Szczegóły oferty, w tym cennik zwiedzania, można sprawdzić na stronie: https://ckbrowarb.pl/skarbiec-fajansu/  

 Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu Centrum Kultury “Browar B.” powstał w ramach przedsięwzięcia 2.1.7. Utworzenie Interaktywnego Centrum Fajansu, wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

( inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz