Baza Przygody z nowym sprzętem komputerowym

2023-09-28 16:46:05, Q4

Włocławski hufiec ZHP jest partnerem projektu „Włocławek miasto nowych możliwości.” W ramach licznych spotkań w Bazie Przygody harcerze przeprowadzają szkolenia, warsztaty i nne imprezy skierowane do włocławian. Od tego tygodnia mają ku temu nowe możliwości.

To właśnie ze środków pozyskanych w ramach „Funduszy Norweskich” do harcerzy powędrował sprzęt komputerowy, który ma uatrakcyjnić i poszerzyć ofertę zajęć organizowanych przy ulicy Szpitalnej:

Posłuży nam do przeprowadzenia w najbliższym czasie, dla wszystkich mieszkańców Włocławka, bez względu na wiek, na znajomość zagadnień IT, warsztatów z robotyki i programowania, z wykorzystaniem klocków LEGO. To będzie 50 różnych wydarzeń, jeszcze w tym roku – zapowiada komendant hufca ZHP Paweł Bielicki.

Sprzęt w imieniu ratusza przekazał zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki:

ZHP wykonuje lwią część pracy z lokalną społecznością. Tak, żeby aktywizować tą lokalną społeczność, żeby budować poczucie więzi i współodpowiedzialności za nasze miasto – tłumaczył rolę ZHP w projekcie – Żeby zrobić to dobrze konieczne są oczywiście narzędzia, jest potrzebny sprzęt i dzisiaj symbolicznie ten sprzęt przekazujemy.

Włocławski hufiec ZHP w ramach projektu „Włocławek miasto nowych możliwości” otrzyma nie tylko sprzęt komputerowy. Do harcerzy powędruje też inne wyposażenie, między innymi łóżka, które umożliwią organizowanie w tym miejscu wydarzeń zaplanowanych na kilka dni.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz