Skwer Praw Kobiet we Włocławku?. Decyzja w rękach radnych

2023-09-25 16:53:40, Q4

Skwer przed Sądem Rejonowym we Włocławku będzie nazywać się Skwerem Praw Kobiet? Z taką inicjatywą wyszła radna Agnieszka Jura-Walczak. O tym czy tak się stanie jutro zadecydują radni.

Wniosek w sprawie nadania nazwy bezimiennemu dotąd skwerowi w pobliżu Sądu Rejonowego radna Agnieszka Jura-Walczak złożyła na początku tego roku.. Nim jednak propozycję ocenią w głosowaniu radni, projektem musiała zająć się komisja doradcza ds.Nazewnictwa ulic, placów i innych obiektów działająca przy ratuszu. Opinia zespołu jest pozytywna, tak więc teraz o losach propozycji zadecydują radni.

Do nich zaapelowała też dziś Agnieszka Jura- Walczak:

Szanowni radni. Bardzo proszę was o to, żeby na jutrzejszej sesji przeszła uchwała nadająca temu skwerowi nazwy Skwer Praw Kobiet. Praw kobiet, bo teraz warto o tych sprawach przypominać – stwierdziła radna.

Głosowanie już podczas najbliższej, jutrzejszej sesji Rady Miasta, tóra rozpocznie się o 9:00. Niezależnie od wyników głosowania radna zaprasza jednak włocławian do odwiedzenia skweru jutro o godzinie 18:00. To tam odbędzie się spotkanie, które ma uczcić procedowanie uchwały.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz