Dobiega końca akcja ROADPOL SAFETY DAYS na włocławskich drogach

2023-09-22 14:54:54, Q4

Policjanci z Włocławka włączyli się w akcję ROADPOL SAFETY DAYS trwającą w większości krajów europejskich w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16—22 września 2023 r.). Jej główny cel to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zredukowanie liczby rannych i śmiertelnych ofiar wypadków.

Dzisiaj (22.09.2023) kończą się obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, które trwają od 16 września 2023 roku. Podczas nich w większości krajów europejskich prowadzone są działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa na drogach ROADPOL SAFETY DAYS, w które włączyli się również włocławscy mundurowi.

Policyjnym działaniom przyświeca „wizja zero", czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Kluczowym dniem podczas działań była miniona środa (20.09.2023) kiedy to, zgodnie z założeniem, nikt nie powinien zginąć na drogach Europy.

Włocławscy policjanci podjęli w tym dniu intensywne działania, aby zapobiec tragicznym zdarzeniom na drodze. Poza szeregiem kontroli drogowych, prowadzili również wśród uczestników ruchu akcję informacyjną. Policjantka ruchu drogowego rozdawała kierowcom ulotki dotyczące przestrzegania przepisów drogowych, w tym stosowania się do ograniczeń prędkości, ustępowania pierwszeństwa i ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Cel „wizji zero" został osiągnięty - tego dnia na drogach naszego regionu nie doszło do żadnego wypadku. Warto jednak, aby użytkownicy dróg codziennie, a nie tylko jeden dzień w roku, pamiętali o tym, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nich samych, od tego czy wykażą się odpowiedzialnością i będą przestrzegać przepisów.

(Inf. prasowa MP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz