Uczniowie znów sięgną po marszałkowskie stypendia. Trwa nabór dokumentów

2023-09-18 12:35:16, Q4

Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Stypendia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Uczniowie otrzymają wsparcie w ramach dwóch programów stypendialnych: Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza (kontynuacji projektu Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II) oraz Prymus Pomorza i Kujaw II, który zastąpił dotychczasowe projekty Prymus Pomorza i Kujaw oraz Humaniści na start.

Wnioski można składać do 30 września 2023 r.

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/40870-uczniowie-siegnijcie-po-stypendia-2

(Inf. prasowa UM Włoclawek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz