Zamknij [X]

Region Nauk Ścisłych - w lutym pierwsze zajęcia

2018-12-06 12:08:39, Maciej Kowalczyk

Blisko tysiąc dwustu uczniów i trzydzieścioro sześcioro nauczycieli z dwunastu szkół województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczy od września w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski projekcie edukacyjnym „Region Nauk Ścisłych II – edukacja przyszłości”. Szkoły otrzymały już meble i niezbędne pomoce dydaktyczne, z których korzystać będą w unowocześnionych pracowniach matematycznych i informatycznych. Czekają na sprzęt komputerowy.

Pierwsze zajęcia ruszą z początkiem lutego 2019 roku. Lekcje prowadzone przez trzy szkolne semestry odbywać się będą na uczelni wyższej oraz w szkołach uczestniczących w projekcie. Dla programistów zaplanowano także zajęcia on-line. W lutym 2019 roku ruszą również jednodniowe, ośmiogodzinne warsztaty naukowe dla uczniów poszczególnych szkół. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

W gronie szkół - uczestników projektu są placówki z Włocławka: I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej, II LO im. M. Kopernika, III LO im. M. Konopnickiej, IV LO im. K.K. Baczyńskiego oraz Technikum w Zespole Szkół Budowlanych.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz