Służba w Policji to dobry wybór

2023-09-14 15:24:18, Q4

Radziejowscy policjanci opowiedzieli kadetom radziejowskiego „Mechanika" o tajnikach swojej służby. Promowali zawód policjanta oraz zapoznali z zasadami rekrutacji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie zaprosili kadetów z klasy policyjno-wojskowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie do wizyty w komendzie. Przygotowali dla nich prelekcję promującą zawód policjanta.

Uczniowie dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Policjanci powiedzieli, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli jak należy się przygotować do testów, aby w przyszłości założyć niebieski mundur. Kadeci mogli zapoznać się z policyjnym wyposażeniem, usłyszeli, czym zajmuje się policjant ruchu drogowego, a czym dzielnicowy.

Omawiana tematyka wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów i mamy nadzieję, że część z nich w przyszłości ubierze policyjne mundury.

W trakcie spotkania funkcjonariusze promowali także aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji.

Dla wszystkich chętnych, którzy chcą wstąpić do służby w Policji, przypominamy o planowanych terminach przyjęć do służby w 2023 roku dla osób, które przystąpiły do testu wiedzy oraz uzyskały pozytywny wynik z pozostałych etapów postępowania kwalifikacyjnego i zostały umieszczone na liście osób przewidzianych do przyjęcia do służby w Policji:

  • 27 października,
  • 28 grudnia.

Więcej informacji o doborze do służby w Policji :

Rekrutacja do służby w Policji

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz