Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze

2023-09-13 16:33:01, Q4

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także jaka jest rola elementów odblaskowych – te i inne zagadnienia poruszyła policjanta ruchu drogowego z Włocławka podczas spotkania z uczniami. Prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze wysłuchały dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Warząchewce Polskiej.

Wraz z początkiem roku szkolnego policjanci zainicjowali szereg działań związanych z bezpieczeństwem uczniów. Jednym z nich są spotkania z najmłodszymi i pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu, czy też na podwórku.

Wczoraj (12.09.23) odbyło się jedno z takich spotkań. Policjanta ruchu drogowego z Włocławka odwiedziła uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Warząchewce Polskiej, aby przekazać szereg cennych porad na temat prawidłowego poruszania się po drodze. Wskazała, między innymi, jak i gdzie należy przechodzić przez jezdnię. Nie zabrakło też informacji na temat ważnej roli elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy na drodze lepiej widoczni, a tym samym bezpieczniejsi.

Spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania dzieciom radiowozu i sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują policjanci podczas służby.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz