Często można mieć problem w odróżnieniu czy zmagacie się z kaszlem suchym, czy też mokrym. Jednak bardzo łatwo jest znaleźć syrop na kaszel, który sprawdzi się w przypadku zarówno kaszlu mokrego, jak i suchego. Dziś podpowiemy Wam jaki syrop na kaszel najlepiej wybrać.
Kaszel mokry czy suchy - jak go rozróżnić?
Kaszel suchy najczęściej jest napadowy. Dodatkowo jest bardzo męczący i uciążliwy. Nie towarzyszy mu natomiast odkrztuszanie jakiejkolwiek wydzieliny. Natomiast w przypadku kaszlu mokrego pojawia się wydzielina. Do tego nasila się on w nocy i może mu towarzyszyć uczucie zalegania na oskrzelach. Na szczęście dostępne są syropy na mokry kaszel oraz suchy kaszel. Warto wybrać takie, które w składzie mają wyciąg z pierwiosnka lekarskiego. Łagodzi on podrażnienia gardła, tworzy też warstwę ochronną. Dobrze jeżeli w składzie syropu znajdziemy ekstrakt z bluszczu pospolitego, który wykazuje działanie odkrztuśne, ale i łagodzące podrażnienia. Tworzy też warstwę ochronną, która przylega do błony śluzowej oraz redukuje tarcie na poziomie krtani.
Jak znaleźć bezpieczny syrop na kaszel dla niemowląt?
Można znaleźć bezpieczny syrop na kaszel dla niemowląt, przy czym należy podawać go tylko i wyłącznie jeżeli lekarz go zaleci. Syropy na kaszel najczęściej w składzie mają miód, który nawilża błonę śluzową gardła. Dobrze jeżeli w składzie znajduje się babka lancetowata, która reguluje wydzielanie śluzu. W składzie może znaleźć się też witamina C, która wzmacnia odporność, a przy tym zmniejsza stany zapalne. Pamiętajcie jeszcze, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Syrop przeciwkaszlowy na kaszel mokry nie może być też podawany wieczorem przed snem, gdyż może powodować duszności, ale też zatrzymywać wydzielinę w oskrzelach, prowadząc do silnego stanu zapalnego.
Jaki wykrztuśny syrop na kaszel wybrać?
Często zmagając się z mokrym kaszlem można mieć duże problemy z wykrztuszeniem wydzieliny. Na szczęście działanie syropów wykrztuśnych powoduje jej rozrzedzenie, co zmniejsza częstotliwość ataków kaszlu. Dodatkowo takie leki powodują rozkurczenie mięśni gładkich oskrzeli. Dzięki temu można łatwiej odkrztusić wydzielinę. Należy zwrócić uwagę na skład. Bardzo dobrą substancją czynną jest wyciąg z suchych liści bluszczu. Zasadniczo syropy oparte o naturalne składniki są bardzo dobrze przyswajalne.
Komentarze (0)