W sobotę, w Bogatyni odbył się wiec wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, na którym ugrupowanie sformułowało listę priorytetowych postulatów w zbliżającej się kampanii wyborczej. W poniedziałek lokalni liderzy Zjednoczonej Prawicy spotkali się z dziennikarzami we Włocławku.
„Musimy stoczyć wielką bitwę o Polskę” mówił podczas wiecu w Bogatyni lider PiS Jarosław Kaczyński. W podobnym tonie wypowiadali się liderzy ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę we Włocławku:
Jako jedyna formacja jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski w zakresie obronności, rozwoju gospodarczego, ale także jesteśmy jedynym gwarantem realizacji programów, które od 2015 roku nasz rząd realizuje – mówiła poseł Joanna Borowiak - Walczymy z miłości do Polski o trzecią kadencję, bo tylko Zjednoczona Prawica jest gwarantem rozwoju Polski w następnej kadencji – dodała.
Jak przekonywała parlamentarzystka Prawo i Sprawiedliwość chce by Polska była krajem suwerennym i traktowanym w Unii Europejskiej na równi z innymi państwami. Dodawała także, że Zjednoczonej Prawicy zależy również na zablokowaniu mechanizmu „przymusowej relokacji” postulowanego przez UE.
Na konferencji wywołany został także temat kopalni w Turowie, która zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ma wstrzymać wydobycie węgla. Wobec wyroku WSA protestują przedstawiciele rządu i parlamentarzyści PiS. Senator Józef Łyczak nazwał kopalnię i funkcjonującą przy niej elektrownię „narodowym skarbem”:
Elektrownia jest super doposażona, nowoczesna, zmodernizowana. Podobnie i kopalnia, gdzie spotkaliśmy się z dyrekcją, z pracownikami – wspominał niedawną wizytę na terenie obiektów - mówił senator.
Obecny na konferencji prasowej poseł Zbigniew Giżyński, w swej wypowiedzi także odwoływał się do kwestii dotyczących bezpieczeństwa energetycznego kraju, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie i jej konsekwencji związanych z porzuceniem Rosji jako dostawcy gazu ziemnego. Zwracał uwagę, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości powstały dwie kluczowe inwestycje, które pozwoliły na zdywersyfikowanie źródeł pozyskiwania gazu, czyli: Gazoportu w Świnoujściu i Baltic Pipe.
Komentarze (0)