Automania. Festiwal w rytmie silników

2023-06-19 16:44:41, Q4

Entuzjaści driftu, tuningowcy, miłośnicy sportowych aut i jednośladów spotkali się w sobotę na Pchlim Targu we Włocławku. Za nami Festiwal Motoryzacji AUTOMANIA.

To bodaj pierwsze motoryzacyjne wydarzenie o takiej skali jakie gościł dotąd Włocławek. Choć z założenia skierowane było do amatorów tuningu, to w praktyce każdy fan czterech kółek mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Tak naprawdę mamy tutaj wiele osób, które po prostu kochają motoryzację. Wielu tak zwanych „zajawkowiczów”, pasjonatów motoryzacji, ludzi, którzy po prostu kochają auta i motocykle (jest to spotkanie tych, którzy mają „benzynę w żyłach" – podsumwuje Tomaz Niejadlik, dyrektor Automanii.

Rzeczywiście, wybór atrakcji dla odwiedzających był olbrzymi: począwszy od wystawy sportowych aut (około 300 samochodów) na zainteresowanych czekały także różnorakie konkursy (w tym konkurs na najlepszego kierowcę jazdy na symulatorze, na najpiękniejsze auto zlotu i wiele innych). Na imprezie znaleźć można było też Borysa Piotrowskiego, ten młody kartingowiec z Włocławka odnosi już pierwsze sukcesy na torze. Dziesięciolatek prowadzi obecnie w kartingowym cyklu Mistrzostw Polski.

Jedyne na co mogli narzekać odwiedzający i organizatorzy to pogoda. Deszcz, jaki spadł niedługo po otwarciu zlotu, na szczęście nie storpedował tego motoryzacyjnego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz