Weekend pod znakiem archeologii w Muzeum Historii Włocławka

2023-06-13 16:06:45, Q4


kiedy 2023-06-16 | 10:00 gdzie Muzeum Historii Włocławka

Już w najbliższy weekend w Muzeum Historii Włocławka odbędzie się I Kujawski Festiwal Archeologiczny. W programie sesja naukowa, nie zabraknie jednak atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych.

Festiwal rozpoczyna się już w piątek 16 czerwca od sesji naukowej Vita et mors in umbra Ecclesiae. W jej programie referaty dotyczące zagadnień archeologicznych dotyczące Włocławka i całego regionu.

Specjalistyczne wykłady to jednak tylko jeden z elementów imprezy, która powinna zainteresować mieszkańców miasta.

W sobotę, od godziny 10 do 14 na dziedzińcu włocławskiego muzeum na włocławian czekać będzie moc atrakcji . Odbędą się tu zajęcia dydaktyczne , pokazy i warsztaty archeologiczno-plastyczne dla najmłodszych

Czyli wykonywanie biżuterii starożytnej, wykonywanie figurek. Troszeczkę rozmów o kultach, troszeczkę rozmów o tym co się tutaj działo, co działo się w przeszłości – o historii sprzed setek, a nawet i tysięcy lat. Myślę, że będzie bardzo ciekawie – zachęca do odwiedzenia MHW Krystian Łuczak, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Oprócz tych atrakcji, na odwiedzających czekać bedą warsztaty prowadzone przez Fundację Cajetanus i Stowarzyszenie „Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek”. Na złaknionych smakołyków czekać zaś będą panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują smaczne przekąski. Atrakcje przygotoweane przez organizatorów można wymieniać jeszcze długo, jednak bez wątpienia jedną z największych będzie możliwość niemal dosłownego „dotknięcia” czasów wczesnego średniowiecza za sprawą grupy rekonstrukcyjnej Panser Galter Drott.

Będzie można zobaczyć jak wyglądało wczesnośredniowieczne obozowisko, w jaki sposób funkcjonowali ludzie we wczesnym średniowieczu, z czego jedli, jak wyglądała broń, jak wyglądał ekwipunek – zapowiada Jakub Lisiecki z Panser Galter Drott.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Festiwal odbywa się w ramach Europejskich Dni Archeologii pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz