Jak pozyskiwać pieniądze na promocjach bankowych?

2023-05-25 13:34:11, Artykuł partnera

Banki w celu powiększania bazy swoich klientów na różne sposoby starają się zachęcić do zakładania kont bankowych. W tym celu nawet nagradzają nowych interesantów, wypłacając im premie wysokości do kilkuset złotych. Aby wziąć udział w takiej promocji, należy założyć konto, a następnie spełnić warunki określone w regulaminie. Zazwyczaj jest to łatwa droga do zarobku, bez negatywnych konsekwencji.

Gdzie szukać promocji bankowych?

Banki chcąc zwiększyć liczbę swoich klientów, szeroko reklamują swoje usługi związane z założeniem konta i idącymi za tym nagrodami. Poza tym, aby zobaczyć i porównać wszystkie oferty jednej instytucji warto przykładowo sprawdzić ranking lub porównywarkę ofert, dostępną pod adresem https://zgarnijpremie.pl/promocje-santander-banku-polska/, która prezentuje usługi przygotowane przez Santander Bank.

Tego typu narzędzie pozwala na zapoznanie się z pełną ofertą banku i znalezienie najkorzystniejszej premii dla swojej sytuacji. Może się okazać, że klient chętniej założy konto nie z niższą gwarantowaną premią, ale zapewnioną bezpłatną kartą płatniczą. Jest to częsta oferta kierowana szczególnie do osób młodych, do 25 roku życia.

Inną kuszącą ofertą będzie uzyskanie premii a wraz z nią dostępu do tańszych usług w danych placówkach lub bonów rabatowych na zakupy w poszczególnych sklepach.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zdobyć nagrodę?

Warunki zdobycia premii za założenie konta w banku mogą się różnić w zależności od konkretnej instytucji i oferty promocyjnej. Istnieją jednak warunki, które są uniwersalne i można je spotkać w większości regulaminów promocji:

  • Zazwyczaj premie za założenie konta są dostępne tylko dla nowych klientów banku. Osoba, która już posiada konto w danym banku, może nie kwalifikować się do premii. Należy także uwzględnić karencję (okres, gdy posiadało się konto w danym banku wcześniej), ponieważ może ona dyskwalifikować konsumenta z otrzymania premii.

  • Bank może wymagać, aby nowy klient wpłacił określoną kwotę na nowo założone konto, aby otrzymać premię. Jest to zazwyczaj określony w regulaminie minimalny depozyt początkowy (np. do 100 tys. zł).

  • Banki zazwyczaj wymagają, aby klient używał konta przez określony czas, aby zakwalifikować się do premii. Może to być czas np. 3, 6 lub 12 miesięcy.

  • Wśród wymagań banku może się pojawić warunek, aby klient regularnie korzystał z konta, np. dokonywał określonej liczby transakcji kartą lub otrzymywał regularne wpływy.

  • Klienci, aby wziąć udział w konkursie, muszą spełnić jego warunki, takie jak rejestracja w określonym terminie. Promocje mają zwykle ograniczony czas trwania, dlatego ważne jest, aby zarejestrować się przed ich upływem.

Należy pamiętać, że warunki premii mogą się różnić w zależności od banku i konkretnej oferty. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji lub skonsultować się z bankiem, aby uzyskać pełne informacje dotyczące zdobycia premii za założenie konta.

Dla kogo przeznaczone są promocje?

Promocje za założenie konta w banku są ofertami skierowanymi do osób, które jeszcze nie posiadają konta w danym banku. Są one kierowane do potencjalnych klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z usług danego banku i chcą założyć w nim konto.

Promocje te mają na celu powiększenie bazy konsumentów i zachęcenie ich do wyboru konkretnej instytucji finansowej.

Innym wyznacznikiem wzięcia udziału w promocji może być wiek konsumentów. Oferta jest skierowana do osób przynajmniej pełnoletnich, w przypadku promocji na konta firmowe zazwyczaj wymagany jest minimalny wiek, np. 25 lat. Poza tym banki zastrzegają sobie, że osoby biorące udział w promocji muszą mieć obywatelstwo polskie oraz nie być objęte okresem karencji za wcześniejsze zobowiązania posiadane w banku.

Dzięki takim działaniom banki chcą zachęcić potencjalnych klientów do wyboru danej instytucji jako swojego głównego dostawcy usług finansowych. Oferując premie za założenie konta, starają się one przekonać klientów, że warto z nimi współpracować, a ich usługi są konkurencyjne i atrakcyjne.

Warto jednak zauważyć, że promocje za założenie konta zwykle są skierowane do nowych klientów i nie dotyczą osób, które już posiadają konto w danym banku. Z tego względu wiele osób zainteresowanych skorzystaniem z promocji, otwiera konta w innych bankach oferujących benefity dla nowych klientów. Celem takiego działania często jest jedynie skorzystanie z łatwego źródła pozyskania gotówki lub rozdzielenie swoich funduszy na kilka instytucji finansowych.

Prezenty za otwarcie konta bankowego

Promocje bankowe związane z wypłacaniem premii za założenie konta mogą oferować różnego rodzaju prezenty i korzyści dla nowych klientów. Jednym z najbardziej pożądanych są premie pieniężne, które bank wypłaca w wysokości od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Co więcej, bank może zaoferować premię w formie gotówki, którą klient otrzymuje po spełnieniu określonych warunków, np. za utrzymanie konta przez określony okres lub dokonanie określonej liczby transakcji. Nie jest to jedyna opcja – część premii może być także wpłacana bezpośrednio na rachunek oszczędnościowy.

Inną formą nagrody są bonusy finansowe. Często banki oferują je, a te są wypłacane na konto nowego klienta po spełnieniu określonych warunków. Mogą to być na przykład zwroty części opłat, premie za regularne wpływy na konto lub za korzystanie z określonych usług bankowych.

Banki mogą również oferować karty podarunkowe jako premie za założenie konta. Mogą być używane do dokonywania zakupów w wybranych sklepach lub serwisach, zgodnie z zasadami banku. Alternatywą mogą być bonusy w postaci punktów lojalnościowych, które można wymienić na vouchery do sklepów, nagrody rzeczowe lub rabaty.

Wśród nagród za założenie konta bankowego mogą się pojawić dodatkowe usługi bankowe. Może to być np. bezpłatny dostęp do bankowości internetowej, bezpłatne przelewy lub preferencyjne warunki kredytowe.

Są to narzędzia, dzięki którym wiele osób zostaje w bankach na dłużej, a co za tym idzie, w budżecie banku jest więcej pieniędzy, które mogą być operacyjnie wykorzystywane w trakcie inwestowania. Zyskują na tym obie strony – bank wchodzi w posiadanie nowych środków, a klienci mają dogodne warunki korzystania ze swoich kont osobistych i firmowych.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz