Zespół Szkół Samochodowych ze wsparciem Lorenc Logistic Polska

2023-05-19 14:58:33, Q4.pl

Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku podpisał umowę o współpracy z Lorenc Logistic Polska sp. z o.o. Firma objęła patronatem klasy Samochodówki kształcące w zawodach: kierowca-mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Uczniowie realizować będą praktyczną naukę zawodu na terenie Firmy Lorenc, uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych do Volvo, Schmitz i Lorenc Logistic-Serwis. Umowa obejmuje również szkolenia dla uczniów z klas patronackich, ściśle związane z zawodem, np. z defensywnej nauki jazdy, z napraw skrzyni biegów (I-schift) czy z programów diagnostycznych pojazdów ciężarowych.

Uczniom uzyskującym wysokie wyniki w nauce Lorenc zapewnia nagrody i gadżety z katalogu utworzonego przez firmę. Ponadto szkoła zyska dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych dotyczących zajęć teoretycznych i praktycznych (zakup dostępu do platformy InterCars). Firma Lorenc Logistic przewiduje objęcie praktykami zawodowymi oraz stażem uczniów z klas kształcących w zawodach: technik transportu drogowego oraz technik pojazdów samochodowych.

 

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zawód Technik Transportu Drogowego, oraz Technik Mechanik dlatego też ścisła współpraca z firmami transportowymi. Od 3 lat ściśle współpracujemy z firmą Logistics i osiągamy wspólne korzyści; pozyskujemy informacje odnośnie technologii, obycie z pracą transportowca, a my pozwalamy uczniom kształcić się w typowym środowisku w pracy, takim jakie ma miejsce w rzeczywistości – mówi Ryszard Suwała, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku

 

Nawiązana współpraca umożliwi uczniom zdobycie wszechstronnych umiejętności i wiedzy z zakresu transportu drogowego, technologii naprawy i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz ułatwi zdobycie atrakcyjnej pracy we współczesnym świecie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz