Włowery nie wyjadą na ulice, w zamian program dofinansowań na zakup jednośladów

2023-05-18 15:46:19, Q4.pl

W tym roku włowery nie wyjechały na ulice miasta – powodem były zbyt duże oczekiwania finansowe operatora systemu. Prezydent na specjalnej konferencji w marcu zapowiedział nowe rozwiązanie. Już od jutra mieszkańcy mogła składać specjalne wnioski o dofinansowanie na zakup swojego wymarzonego roweru.

Przypomnijmy; w marcu na specjalnej konferencji prasowej prezydent poinformował o rezygnacji z programu roweru miejskiego. 1,2 miliona złotych w tym roku i 2,5 miliona w kolejnych dwóch latach – takie były oczekiwania finansowe operatora systemu roweru miejskiego we Włocławku. Sumę 6,2 miliona złotych za trzy lata ratusz uznał za wygórowaną i zrezygnował z programu.

Co prawda w tym roku „włowery” nie wyjadą na ulice miasta, ale ratusz proponuje mieszkańcom inny projekt skierowany do tych, którzy chcieliby częściej korzystać z jednośladów, włocławianie będą mogli skorzystać z miejskiej dotacji na zakup roweru.

Od kilku lat Włocławek promuje inne sposoby poruszania się po mieście niż tylko samochody. Zwiększyliśmy liczbę wozokilometrów w komunikacji miejskiej. Od wielu lat bardzo dobrze funkcjonował także rower miejski. Dziś proponujemy kolejne rozwiązanie – dopłaty do rowerów. - mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta.

Uchawała została opublikowana i już od jutra wnioski o takowe dofinansowanie można będzie składać.

Dofinansowanie będzie mogło wynosić 50% ceny roweru, jednak nie więcej niż 1500 złotych. To oznacza, że włocławianie bedą mogli pozwolić sobie na zakup rowerów o łącznej wartości nawet 3000 złotych.

Wnioski przyjmowane bedą od jutra, dokładnie od godziny 7:30, w sali numer 4, która znajduje się w budynku C – tam gdzie zbierają saię radni podczas Sesji Rady Miasta.

Po złożeniu wniosku zakwalifikowani do programu mieszkańcy otrzymają promesy, które umożliwią zakup roweru w dowolnym sklepie. Po oznakowaniu roweru przez policje i dostarczeniu wszystkich wymaganych dokumentów wynikających z umowy dofinansowania, połowa wartościu roweru zostanie zwrócona na wskazane konto bankowe.

Budżet przewidziany na ten cel to 200 tysięcy złotych. To dwa razy więcej niż inne samorządy, które zdecydowały się na to rozwiązanie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz