Turniej Charytatywny – gramy dla Moniki Kacprowicz

2023-05-10 04:35:24, Q4.pl


kiedy 2023-05-20 | 09:00 gdzie Zespół Szkół nr 8 we Włocławku

Turniej Charytatywny dla Moniki Kacprowicz! Liderzy w branży dekontaminacyjnej “Bio-clean Polska sp. z o.o.” z siedzibą we Włocławku przy ul. Grodzkiej 44 oraz Zespoł Szkół nr 8 we Włocławku, ul. Willowa 8 mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Turniej Charytatywny – gramy dla Moniki Kacprowicz”.

Turniej piłkarski odbędzie się 20 maja bieżącego roku, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku. Oprócz turnieju przewidziane są inne atrakcje: koncert na żywo, pokaz graffiti, pokaz starych samochodów. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 9:00. Wydarzenie ma na celu zebranie funduszy na rehabilitacje.

Przedstawiamy historię Moniki:

Monika jest po wypadku komunikacyjnym – 23 marca 2013r, przechodząc przez jezdnię została potrącona przez motocyklistę. W wyniku urazu czaszkowo – mózgowego, stłuczenia pnia mózgu, stwierdzono wystąpienie niedowładu czterokończynowego spastycznego. Długo przebywała w śpiączce i ponad rok w szpitalu, miała małe szanse na wybudzenie i powrót do zdrowia. Determinacja lekarzy i fizjoterapeutów, spowodowała że Monika wróciła do „żywych”.

Porusza się na wózku, próbuje chodzić z pomocą, ma również zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Cały czas jest rehabilitowana w domu, jak i na turnusach . Czeka Ją jeszcze skomplikowana operacja oczu, ale z tym musimy poczekać, bo po operacji musiała by przestać ćwiczyć, a w Jej przypadku jest to niemożliwe.

Przed wypadkiem była uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika we Włocławku. Udało się Jej ukończyć naukę w systemie nauczania indywidualnego i zdać maturę, co po takim urazie jest małym cudem.
Przed wypadkiem była dziewczyną zdolną, pogodną, wesołą, miała wiele pomysłów, była lubiana przez otoczenie. Potrafiła wysłuchać innych, była grzeczna, wyróżniała się wrażliwością i skromnością. Obecnie – jako młoda dziewczyna, bardzo potrzebuje pomocy i wsparcia. Niezbędne są fundusze na rehabilitację i pomoc terapeutyczną. Bez nich nie będzie mogła wrócić do sprawności .

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

(Informacja prasowa Organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz