Remont mostu stalowego dopiero w przyszłym roku. Obejdzie się bez zamykania ruchu

2023-04-13 14:44:34, Q4.pl

Remont mostu im. Edwarda Śmigłego-Rydza był na językach wielu mieszkańców Włocławka. Kierowcy obawiali się komplikacji związanych z ruchem, a mieszkańcy Zawiśla bali się utraty dostępu do głównej części miasta. Dziś wiemy co i kiedy zostanie zmienione – prace ruszą dopiero w przyszłym roku.

Jedną z dużych inwestycji w naszym mieście, jest obecnie przebudowa ulicy Lipnowskiej. Z tak dużą przebudową związane są utrudnienia drogowe. To, plus finanse miasta zmusiły ratusz do przesunięcia przebudowy nawierzchni włocławskiego mostu na następny rok.

Dodatkowo, decyzją prezydenta w tym roku powstać ma droga średnicowa między ulicą Kruszyńską a Kaliską.

Jest to zobowiązanie wynikające z porozumienia w ramach budowy biurowca klasy A. Ta inwestycja będzie rozpoczęta w tym roku. Miejmy nadzieje że w tym roku także zostanie zakończona – mówi prezydent Marek Wojtkowski

Duży wpływ na zmianę planów inwestycyjnych poza możliwymi utrudnieniami w ruchu miała także sytuacja finansowa miasta, bo elementów do wymiany jest sporo.

Replofilacji wymgaga płyta konstrukcyjna mostu, co wiąże się z koniecznością budowy nowej hydroizolacji oraz całej konstrukcji jezdni. Na dzień dzisiejszy to kwota 14 milionów złotych. Zwrócono uwagę także na zabezpieczenia antykorozyjne. - mówi Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta.

Dodatkowo, miasto chciałoby wymienić iluminacje mostu oraz naprawić chodniki po obu stronach konstrukcji.

Procedura wyłaniania wykonawcy została zawieszona. Prace mają zostać wznowione na początku przyszłego roku i potrwać od 8 do 10 miesięcy, co najważniejsze, ma obyć się bez całkowitego zamknięcia ruchu na moście.

Wartość inwestycji to około 20 milionów złotych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz