Wreszcie jest. W ZS nr 3 otwarto wyczekiwany łącznik

2021-06-02 13:45:07, Q4.pl

Zespół Szkół numer 3 jest dla włocławskiego ratusza placówką niezwykle ważną. Uczęszczają do niej uczniowie z niepełnosprawnościami, jest to także placówka o charakterze integracyjnym. W celu poprawy komfortu uczniów, placówkę rozbudowano o nowy łącznik i windę.

Rozbudowa budynków Zespołu Szkół nr 3 była niebywale ważna i wyczekiwana, co podkreśla Ewa Fol, dyrektor ZS nr 3 we Włocławku:

Dotychczas, tak naprawdę, w momencie gdy uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy chcieli skorzystać ze stołówki, czy też musieli przejść do budynku głównego po to aby skorzystać z zajęć specjalistycznych takich jak rehabilitacja ruchowa, czy terapia integracji sensorycznej, a nawet po prostu na lekcje wychowania fizycznego, musieli wyjść na zewnątrz. Nieważne, czy padał deszcz, czy był mróz. - mówi dyrektor placówki.

W ramach inwestycji przebudowana została także sala gimnastyczna, gdzie wymieniono podłogę i okna, a wyposażenie uzupełniono o specjalnie dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Jak podkreśla prezydent miasta, umiejętne zagospodarowanie terenem na którym znajduje się Zespół Szkół nr 3, jest zadaniem bardzo ważnym, które cały czas trwa.

Ten teren jest takim naszym oczkiem w głowie, bo mamy zlokalizowanych tutaj kilka instytucji takich jak Centrum Kształcenia Zawodowego Nauczycieli, Zespół Szkół Budowlanych. Staramy się wykorzystać ten teren który tutaj jest, najbardziej jak tylko potrafimy. Planujemy tu jeszcze kilka przedsięwzięć, ale na rozmowy o tym przyjdzie jeszcze czas. - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka

Inwestycja opiewała na kwotę około 2 milionów złotych, jednak dzięki pomocy wielu organizacji, placówka uzyskała dofinansowania część zawartych w niej zadań.

W ramach programu PFRON, „Program wyrównywania różnic między regionami III”, wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych. Dzięki pomocy Fundacji Anwil dla Włocławka w ramach projektu „Budujemy mosty” doposażono siłownie w sprzęty typu wioślarz czy orbitrek. Ponadto dofinansowanie z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu pozwoliło na wyposażenie szatni wierzchniej, szatni damskiej, oraz szatni męskiej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz